pondelok, 25 septembra, 2023

WEC potvrdzuje 13 prihlášok Hypercar pre sezónu 2023 · RaceFans

Bol zverejnený kompletný zoznam sezónnych vstupov na Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch 2023 aj obsahuje 13 áut v najvyššej triede Hypercar.

Toyota sa vracia, aby obhájila svoj titul z roku 2022 s hviezdnou zostavou Sebastien Buemi, Brendon Hartley aj Ryo Hirakawa. Na druhom GR010 Hybrid budú jazdiť Mike Conway, Kamui Kobayashi aj Jose Maria Lopez, ktorí spolu vyhrali titul v rokoch 2020 aj 21.

Ich hlavný rival z roku 2022 Alpine, ktorý pretekal na starom aute LMP1, je preč, ale Toyota teraz čelí odporu niekoľkých ďalších výrobcov.

Najočakávanejšou novinkou je Ferrari, ktoré naplnilo svoje prototypy 499P propagáciou niekoľkých svojich hviezd GT aj tiež dalo druhú šancu svojmu rezervnému jazdcovi Formuly 1 Antoniovi Giovinazzimu po tom, čo sa mu nepodarilo pristáť v F1 pre rok 2023.

Cadillac, ktorý plánuje vstúpiť do F1 s Andretti Autosport, ale jeho úhlavný rival tímu Chip Ganassi Racing vedie ich Hypercar, priviedol šampióna WEC 2017 Earla Bambera, Alexa Lynna aj Richarda Westbrooka oproti svojej zostave IMSA.

ByKolles Racing medzitým prijal svoje auto značky Vanwall ako aj vstupné aj s posádkou, ktorú tvorili šampión Formuly V8 3.5 Tom Dillmann, eso World Touring Car Esteban Guerrieri aj majster sveta F1 z roku 1997 Jacques Villeneuve. Napriek jeho skúsenostiam s víťaznými pretekmi v pretekoch športových prototypov je Dillmann FIA hodnotený skôr ako aj zlatý jazdec než ako aj platinový ako aj jeho tímoví kolegovia aj väčšina zo zoznamu prihlásených Hypercar.

Penske bude jazdiť na dvoch zo štyroch Porsche 963

Nové Porsche 963 budú štyri aj budú ich viesť tri rôzne tímy. Tím Penske prevádzkuje dve ‚továrne‘ položky v spojení s Porsche aj v ich zostave sú ako aj šampión triedy WEC GTE Am Kevin Estre, Andre Lotterer z Formuly E aj jedna z popredných hviezd Porsche GT Laurens Vanthoor.

Zostavu Jota Sport vedie Euroformula Open aj majster Európy Le Mans Series Yifei Ye. Proton Competition má dvojnásobného šampióna WEC GTE Pro Gianmariu…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu