štvrtok, 9 februára, 2023

Význam LPG rastie, potenciál majú obnoviteľné plyny bioLPG aj rDME

V októbri sa v Prahe uskutočnila akcia českého predsedníctva The Future of Gaseous Solutions in the EU Energy Market. Pri tejto príležitosti Česká asociácia LPG usporiadala okrúhly stôl, ktorý sa týkal len LPG i jeho biovariant. Cieľom bolo pripomenúť význam LPG spolu s bioLPG ako aj ekologické, i hlavne ekonomické alternatívy dnešných fosílnych palív. Okrúhleho stola sa zúčastnili zástupcovia Českej asociácie LPG, európskej asociácie Liquid Gas Europe, Ministerstva životného prostredia i Ministerstva priemyslu i obchodu.

Česká asociácia LPG zastupuje výrobcov i distribútorov nielen skvapalneného ropného plynu (LPG), ale aj jeho biovariant, ktoré vznikajú vďaka obnoviteľným zdrojom. Pripomeňme, že LPG vzniká pri rafinácii ropy alebo ako aj vedľajší produkt pri ťažbe zemného plynu. Aj keď sa tak rovnako ako aj v prípade zemného plynu jedná o ekologické palivo, stále ide o fosílny zdroj energie. Cieľom EÚ je pritom…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu