nedeľa, 4 júna, 2023

Výstava More v Nitrianskej galérii predstaví diela desiatok umelcov

Nitra 26. mája (TASR) – Nitrianska galéria pripravuje výstavu diel zo svojich zbierok. ako aj informovali organizátori, projekt s názvom More ponúkne práce viac ako aj troch desiatok umelcov.

Výstava potrvá od 8. júna do 27. augusta. Návštevníci na nej uvidia napríklad diela Júliusa Bartfaya, Albína Brunovského, Edity Ambrušovej, Oresta Dubaya, Františka Studeného, Maximiliána Schurmanna, Oľgy Johanidesovej i ďalších umelcov. „Pôjde prevažne o maľby, grafiky i kresby z depozitárov Nitrianskej galérie. Návštevníci uvidia osemdesiat rôznych podôb morí i oceánov od umelkýň i umelcov zo Slovenska, Česka i Rakúsko-Uhorska od konca 19. storočia až po súčasnosť. Vlastnú predstavu mora si môžu vytvoriť vďaka textu spisovateľky Moniky Kompaníkovej,“ uviedol kurátor výstavy Omar Mirza.

Autorov diel zo zbierok galérie doplní šestica súčasných autorov. „Predstavia sa poetickým, vtipným, osobným, ekologickým či dokumentaristickým…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu