streda, 28 septembra, 2022

Výmena poškodených bankoviek ako aj aj mincí 2022

Našli ste doma poškodené peniaze alebo ste ich nechtiac sami poškodili? Ak áno, dobrou správou je, že o ich hodnotu nemusíte prísť.

Poškodené mince ako aj aj bankovky je možné v prevažnej väčšine prípadov vymeniť. Výnimku však môžu tvoriť situácie, keď sú peniaze poškodené neštandardne. Čo to znamená ako aj aj ako aj postupovať, ak máte v peňaženke poškodené peniaze?

Dozviete sa:

Je možné poškodené peniaze nechať vymeniť?

Áno, je. Nárok na výmenu má každá fyzická aj právnická osoba, ktorej sa poškodená bankovka alebo mince dostala do rúk. Pre riešenie situácie je tu však kľúčové, o aký druh poškodenia ide. Najčastejšie vám bankovky ako aj aj mince vymení na počkanie. To ale neplatí v prípade, keď sa jedná o tzv. neštandardné poškodenie.

Za bežne poškodenú bankovku, ktorá sa bezplatne vymení, sa potom považuje bankovka celá alebo taká, ktorej plocha je väčšia ako aj 50 % pôvodnej plochy ako aj aj je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu