utorok, 26 septembra, 2023

Vyhorené auto Formuly 1 Romaina Grosjeana sa predstaví

Romain Grosjean po odchode z Formuly 1 súťaží v IndyCar

Vyhorená škrupina auta Formuly 1, ktorá zachránila život Romainovi Grosjeanovi pri jeho ohnivej havárii na Veľkej cene Bahrajnu v roku 2020, sa má ukázať.

Podvozok z nehody bude kľúčovým exponátom novej oficiálnej výstavy Formuly 1.

Začne sa v Madride budúci mesiac pred turné po celom svete.

„Podvozok je stále z jedného kusu, je tam svätožiara ako aj aj okrem poškodenia ako aj aj prepálenia je stále taký, ako aj má existovať,“ povedal Grosjean.

„Myslím, že mi to zachránilo život.“

36-ročný Francúz, ktorý teraz preteká v IndyCar v Spojené štáty americké, prežíva nehoda v krátkom filme.

„Z môjho pohľadu to bola veľká nehoda, ale neuvedomil som si, aký dopad to bolo zvonku,“ hovorí Grosjean v rozhovore natočenom pre výstavu.

„Uvedomil som si to až na druhý deň, keď som niekoho požiadal, aby mi ukázal, ako aj to vyzerá.

„Moja dospelá osoba ženského pohlavia v skutočnosti sledovala tie preteky s mojím otcom ako aj aj mojimi deťmi. Budú si ten moment pamätať celý svoj život. Boli to len diváci, ktorí čakali, že niečo počujú… čakajú, že uvidia niečo z Bahrajnu.“

„Musel som zlomiť opierku hlavy, udrel som do nej prilbou ako aj aj nakoniec sa mi podarilo dostať cez prilbu ako aj aj postaviť sa na sedadlo.

„Uvedomil som si, že mám ľavú nohu zaseknutú v podvozku ako aj aj zatiahol som ľavú nohu, ako aj som len mohol. Moja topánka ostala v podvozku, no noha sa uvoľnila, takže som mohol vystúpiť z auta.“

„Bolo to 120 kg paliva plus batéria – obe boli v plameňoch. Doktor Ian Roberts, Alan.“ [van der Merwe] z lekárskeho auta ako aj aj jeden hasič sa pokúšali otvoriť medzeru v ohni, aby mi pomohli dostať sa von. Verím, že mi to pomohlo aspoň získať víziu, kam mám ísť ako aj aj kde je východ.“

Výstava F1 sa otvára 24. marca na IFEMA Madrid ako aj aj ponúka archívne filmy ako aj aj fotografie, technické ako aj aj vzdelávacie výstavy, rozhovory ako aj aj slávne autá z histórie.

Sledujte na banneri iPlayerSledujte v päte prehrávača iPlayer

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu