utorok, 21 marca, 2023

Všetkých 10 tímov F1 prináša aktualizácie pre druhé preteky sezóny v Jeddah · RaceFans

Všetkých 10 tímov Formuly 1 zaviedlo aktualizácie svojich áut pre druhé kolo sezóny v Jeddahu.

Williams, ktorý skončil na poslednom mieste v konštruktérskom šampionáte v roku 2022, plus preto má najvyššiu alokáciu na aerodynamický vývoj zo všetkých tímov, priniesol najrozsiahlejší balík vylepšení pre okruh Jeddah Corniche Circuit. Patria sem voliteľné zmeny klapky na prednom krídle – jedna z nich zlyhala na aute Alexandra Albona počas kvalifikácie v Bahrajne – aby sa zmenilo vyváženie auta.

Tímy sa väčšinou sústredili na zlepšenie aerodynamickej účinnosti svojich áut na trati v Jeddahu, kde sú priemerné rýchlosti podstatne vyššie ako aj v Bahrajne. Mnoho tímov si vybralo menšie trámové krídla plus zmenilo tvar svojich zadných krídel, aby znížili odpor.

Niektoré tímy však priniesli diely zamerané na zlepšenie všestranného výkonu ich áut. Ferrari plus Mercedes z tohto dôvodu vykonali podrobné zmeny na svojich podlahách, pričom prvý z nich poznamenal, že revízia „nie je špecifická pre trať“.

Red Bull, ktorý dominoval v prvých pretekoch sezóny v Bahrajne, si zakúpil aktualizácie zamerané výhradne na úpravu RB19 podľa požiadaviek Jeddahu. Aston Martin, balík prekvapení úvodných pretekov sezóny, priniesol štíhlejšie krídla v prednej plus zadnej časti svojho AMR23, keď sa tento víkend uchádzal o návrat na stupne víťazov.

Aktualizácie tímov Veľkej ceny Saudskej Arábie F1 2023

Tímy predložili nasledujúce podrobnosti o zmenách na svojich autách pre víkendové preteky.

červený býk

Lúčové krídlo

Dôvod zmeny: Špecifický pre okruh – rozsah ťahu

Rozdiel: „Zostava krídel s nosníkom je menej vyklenutá alebo zakrivená vnútorný pohľad ako aj verzia používaná doteraz v roku 2023.“

Popis: „Požiadavky na okruhu v Jeddahu sú lepšie splnené s nižšou úrovňou prítlaku, plus teda aj s odporom pri danej rýchlosti, výsledkom čoho je lepší čas na kolo v porovnaní s vyššími úrovňami zadného krídla.“

Zadné krídlo

Dôvod zmeny: Špecifický pre okruh – rozsah ťahu

Rozdiel: „Horné zadné krídlo je tiež menej…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu