pondelok, 4 júla, 2022

Vrátenie preplatku na dani – termín vrátenia daní 2022

Daňový preplatok je skvelá vec, konečne raz štát platí niečo nám. Tak kedy sa toho tohtoročného daňového preplatku i bonusu dočkáte?

V polovici februára budeme podpisovať ročné zúčtovanie dane i zo začiatku mája či júna odovzdávať daňové priznanie. Spočítate to, vyplníte i radostne zanesiete na finančný úrad. Zároveň sa začnete hneď tešiť, pretože vám vyšiel príjemný daňový preplatok. Pracovali ste nepravidelne i vďaka základnej daňovej zľave na daňovníka vám vyšla daňová vratka. Tešíte sa, len neviete, kedy vám peniaze od štátu prídu? Poďme sa pozrieť, aké sú pre vyplácanie preplatku termíny i kedy by ste mali mať peniaze na účte.

Pre vyplatenie preplatku má štát k dispozícii 30-dňovú lehotu. To je lehota na odoslanie peňazí, na pripísanie na váš učet potom musíte prípadne počkať ešte pár dní, než sa zúčtuje medzibankový prevod. Konkrétne dáta sú pre…

Čítať ďalej

Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here