utorok, 26 septembra, 2023

Villeneuve odchádza z WEC v reakcii na to, že ho Vanwall vyradil z tímu Le Mans · RaceFans

Jacques Villeneuve sa rozhodol opustiť svoje miesto na Majstrovstvách sveta vo vytrvalostných pretekoch vo Vanwall Racing po tom, čo bol vyradený z preteku 24 hodín Le Mans.

Pred šiestimi dňami tím Vanwall riadený ByKolles odhalil, že bývalý jazdec IndyCar Tristan Vautier zaujme miesto Villeneuva v prototype športového vozidla Vanwall Vandervell 680 Hypercar triedy, ktorý zdieľajú s Tomom Dillmannom ako aj i Estebanom Guerrierim.

Dillmann, Guerrieri ako aj i majster sveta Formuly 1 z roku 1997 Villeneuve s autom pretekali v prvých troch kolách sezóny. V Sebringu skončili o 24 kôl nižšie, potom odstúpili z ďalších dvoch pretekov v Algarve ako aj i Spa-Francorchamps. Villeneuve havaroval v oboch prípadoch, prvý bol spôsobený poruchou bŕzd.

„Som hlboko sklamaný, že som sa dozvedel o svojom nahradení pre nadchádzajúcu 24-hodinovku Le Mans prostredníctvom verejného oznámenia, ktoré Vanwall Racing Team ByKolles zverejnil 25. mája 2023,“ uviedol Villeneuve vo vyhlásení, ktoré dnes zverejnil.

„K dnešnému dňu som od tímu nedostal žiadnu oficiálnu správu, čo je o to prekvapujúcejšie, že mám stále zmluvu na účasť v pretekoch 24 hodín Le Mans.“

Villeneuve navrhol, aby tím, ktorý vedie bývalý šéf HRT ako aj i Jordan Colin Kolles, načasoval svoje oznámenie tak, aby sa zhodovalo s narodením jeho dcéry Giulie pred piatimi dňami.

„Načasovanie prepustenia sa kupodivu zhodovalo s mojím blížiacim sa príchodom do nemocnice na narodenie našej dcérky, ktoré bolo naplánované na 26. mája. ByKolles si bol dobre vedomý tejto osobnej rodinnej udalosti, takže som nemohol reagovať alebo reagovať na toto náhle oznámenie.

„ako aj pretekárska rodina sme zakaždým úspešne vyvažovali náš osobný život s profesionálnou kariérou, pričom pretekanie zakaždým zaujímalo popredné miesto. V skutočnosti bola moja príprava na podujatie 24 hodín Le Mans precízna ako aj i dobre zorganizovaná.

„Značný čas ako aj i úsilie bolo venované dosiahnutiu maximálnej fyzickej ako aj i psychickej pripravenosti na túto mimoriadnu výzvu, na ktorú som sa skutočne tešil….

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu