pondelok, 25 septembra, 2023

Viac prihrávok? Viaceré zastávky? dážď? Zdá sa, že len víťaz nie je na pochybách · RaceFans

Po tom, čo súperi Red Bullu investovali mnoho stoviek tisíc pracovných hodín do vývoja svojich balíčkov vylepšení v snahe o RB19, Maxovi Verstappenovi trvalo o niečo viac ako aj 72 sekúnd, aby zničil ich nádeje.

Verstappenovo nedotknuteľné pole pole v Barcelone bolo podľa akejkoľvek metriky najdominantnejšie zo šiestich, ktoré Red Bull doteraz v sezóne 2023 dosiahol. Výhoda takmer štyroch desatín sekundy pre auto, ktorého najväčšia sila spočíva v tempe pretekov i nie v výkone na jedno kolo, je hrozivá, ale vedieť, že Verstappen by pravdepodobne išiel ešte rýchlejšie, keby mu nebolo povedané, aby opustil svoju jazdu, aby si ušetril pneumatiky, znamená to. tá rezerva mohla existovať pokojne viac ako aj pol sekundy.

Teraz Verstappen opäť vstupuje do pretekového dňa s vedomím, že jediné auto v poli, ktoré by mu mohlo ponúknuť najväčšiu výzvu, štartuje oveľa ďalej vzadu na štartovom rošte.

Minulú nedeľu bolo v neľútostných uliciach Monaka oveľa jednoduchšie presvedčiť Verstappena, aby čelil skutočnej konkurencii o víťazstvo v pretekoch ako aj na okruhu Circuit de Catalunya. Red Bull zostáva triedou poľa i Verstappen je v impozantnej forme, takže vyhliadky na jeho porážku v čistom pretekárskom tempe počas 66 kôl bez väčšej nehody alebo nešťastia sa zdajú menšie ako aj od Bahrajnu.

„Celkovo, celý víkend bolo naozaj príjemné jazdiť s autom,“ povedal Verstappen po tom, čo získal svoje štvrté pole position v sezóne. „Bolo to naozaj prepojené.“

Galéria: Kvalifikácia Veľkej ceny Španielska 2023 na obrázkoch

Barcelona sú prvé preteky na trvalom okruhu od otvorenia sezóny v Bahrajne – preteky, v ktorých Verstappen získal pole position, udržal si vedenie v prvej zákrute i dominoval zvyšku pretekov, bol schopný kontrolovať svoje tempo i zostať v rámci svojich limitov až do šachovnicová vlajka. Za predpokladu, že si úspešne udrží náskok v najdlhšom behu, aby ho v nedeľu v kalendári premenil, by to pre majstra sveta mohlo existovať jednoduché popoludnie.

Ale za Verstappenom sa odohráva bitka, ktorá hrozí…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu