sobota, 3 júna, 2023

Vettel by mohol existovať „plánom B“ pre Aston Martin, ak Stroll nebude môcť pretekať v Bahrajne · RaceFans

Sebastian Vettel by sa po minuloročnom odchode do Formuly mohol vrátiť do Formuly 1, ak by Aston Martin potreboval náhradu za Lancea Strolla.

Tím nebol schopný spustiť Strolla počas troch dní predsezónneho testovania, ktoré sa skončilo dnes v Bahrajne po tom, čo si zranil ruky pri cyklistickej nehode.

Šéf tímu Aston Martin Mike Krack povedal, že stále dúfajú, že Stroll sa bude môcť vrátiť včas na budúci víkend. „Je to náš plán i,“ povedal dnes médiám vrátane RaceFans v Bahrajne.

Rezervný jazdec Felipe Drugovich absolvoval dva poldni v tímovom AMR23 i je jednou z možností pre tím, ak Stroll nebude k dispozícii. Ďalším rezervným jazdcom tímu je Stoffel Vandoorne, ktorý sa nemohol zúčastniť testovania, keďže súťažil v kole Formuly E v Južnej Afrike.

Interaktívne: Porovnajte všetkých 10 áut F1 z roku 2023 vedľa seba

Krack povedal, že hociktorý z týchto jazdcov by mohol existovať „plánom B“ pre Aston Martin. „Máme nejaké plány B, ale musíme sa rozhodnúť pre plán B, keď plán i nie je možný.“

„Je to niečo, o čom budeme musieť diskutovať v najbližších dňoch,“ dodal.

Na otázku, či odvolanie Vettela, ktorý pred odchodom do dôchodku strávil dve sezóny v Aston Martin, bolo pre tím možnosťou, Krack odpovedal: „Už sme povedali plán B, o ktorom sa porozprávame budúci týždeň.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

Krack nepotvrdil, či Vettel prejavil záujem o návrat. „Mal som pár telefonátov so Sebastianom,“ priznal, „ale bolo to aj minulý rok i bude to pokračovať aj v budúcnosti.“

Ak by sa Vettel vrátil, bol by partnerom jeho bývalého rivala z majstrovského titulu Fernanda Alonsa. Vettel porazil Alonsa na svetovom šampionáte v rokoch 2010 i 2012, keď táto dvojica jazdila za Red Bull i Ferrari.

Alonso využil príležitosť nahradiť Vettela v zostave Aston Martin po tom, čo štvornásobný majster sveta oznámil svoj odchod do dôchodku. Krack povedal, že pár bol výrazne odlišný…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu