štvrtok, 30 marca, 2023

Vesti sa rúti za víťazstvom, keďže Martins odvracia šancu na víťazstvo · RaceFans

Frederik Vesti sa stal štvrtým rôznym víťazom prvých štyroch pretekov Formuly 2, pričom k víťazstvu sa dostal zo šiesteho miesta na štartovom rošte v Jeddahu.

Juniorský jazdec Mercedesu využil kombináciu dobrej stratégie svojho tímu ako aj aj chýb svojich súperov, aby sa zvýšil v poradí ako aj aj vyhral o päť sekúnd. Na pódiu sa k nemu pridali Jack Doohan ako aj aj Jehan Daruvala.

Victor Martins sa zoradil na pole position s cieľom dosiahnuť o jedno lepšie miesto, ako aj je jeho druhé miesto v šprintérskych pretekoch, ktoré získal z 10. miesta na štartovom rošte. V prvom rade ho doplnil Oliver Bearman, ktorého šprintérske preteky boli prerušené po tom, čo ho vyradil Theo Pourchaire.

Keď svetlá zhasli, Bearman začal lepšie ako aj aj dostal sa do vedenia v prvej zákrute, posiaľ čo Martins zdržal útočiaceho Doohana v úvodnej šikane o druhý. Preteky boli neutralizované v druhom kole, keď Amaury Cordeel v prvej zákrute narazil do Brada Benavidesa ako aj aj vyradil jazdca PHM z pretekov.

Bearman viedol na začiatku, ale jeho tímový kolega preteky vyhral

Výsledné obdobie Virtual Safety Car sa skončilo v nasledujúcom kole. Bearman bravúrne kontroloval reštart ako aj aj natiahol svoj náskok na dve sekundy. Čoskoro sa však otvorilo okno so zastávkou v boxoch ako aj aj tí, ktorí štartovali na supermäkkých pneumatikách, prešli na stredné.

Doohan ako aj aj Vesti boli medzi tými, ktorí sa dostali do boxov v siedmom kole ako aj aj jazdec Premy skočil alpského juniora do boxovej uličky. Poprední pretekári potom prišli v ďalšom kole; hoci Bearman zostal pred Martinsom, položil základy napínavého súboja koleso na koleso o čisté vedenie pretekov, pričom autá pred nimi sa ešte nedostali do boxov.

Martins sa pokúsil o svoje prvé predbiehanie v 10. kole, ale na trati nebolo dosť miesta pre dvoch jazdcov. Jazdec ART obišiel vonkajšok prvej zákruty, ale potom preťal nasledujúcu zákrutu ako aj aj bol nútený vrátiť pozíciu.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

V ďalšom kole konečne dokončil svoje predbiehanie. Martins na rovinke štart-cieľ minul svojho rivala, ale Bearman sa snažil bojovať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu