utorok, 26 septembra, 2023

Verstappen zabezpečuje rekordné víťazstvo pre Red Bull pred Norrisom · RaceFans

Max Verstappen ovládol Veľkú cenu Maďarska ako aj i získal pre Red Bull rekordné 12. víťazstvo v rade pred Landom Norrisom.

Líder šampionátu rozšíril svoj náskok nad 100 bodov po tom, čo na štarte predbehol víťaza pole position Lewis Hamilton ako aj i viedol každé kolo k pohodlnému víťazstvu. Norris skončil druhý ako aj i Verstappenov tímový kolega Sergio Perez sa z deviateho miesta na štartovom rošte dostal na konečné pódium.

Pred štartom pretekov sa osem najlepších jazdcov zoradilo na štartovom rošte na pneumatikách so strednou zmesou, pričom Hamilton získal pole position prvýkrát od roku 2021. Keď zhasli svetlá, Verstappen dobre odštartoval ako aj i do prvej zatáčky sa dostal do vedenia pretekov, keďže Hamiltona predbehli na výjazde z prvej zákruty dva McLareny Oscar Piastri ako aj i Norris.

Za ním piaty Zhou Guanyu mal hrozný štart ako aj i prepadol sa v poradí. Potom narazil na Daniela Ricciarda pri brzdení v prvej zákrute, čo poslalo AlphaTauri do Estebana Ocona, ktorý potom zasiahol alpského tímového kolegu Pierra Gaslyho. Stretnutie spôsobilo konečné poškodenie oboch alpských áut, ale preteky mohli pokračovať bez potreby akéhokoľvek zásahu Safety Car ako aj i Zhou bol neskôr potrestaný päťsekundovým trestom za spôsobenie kolízie.

S Verstappenom na čele stiahol v siedmom kole malý náskok dvoch sekúnd na Piastriho, keď sa McLareny stiahli z dosahu DRS Hamiltonovho Mercedesu za ním. Ďalej vzadu sa mnoho tímov rozhodlo pred koncom desiateho kola postaviť svojich jazdcov do boxov kvôli tvrdej pneumatike, posiaľ čo lídri sa zdalo, že budú spokojní zostať mimo.

Hamilton bol prvým z lídrov, ktorý sa na konci 16. kola dostal do boxov pre tvrdé pneumatiky. Dva McLareny nasledovali príklad v nasledujúcich dvoch kolách, pričom Norris dokázal podliezť svojho tímového kolegu, porazil Piastriho z boxovej uličky ako aj i posunul sa vpred. Verstappen zostal na svojich stredných jazdách až do 23. kola, prezul na tvrdé pneumatiky ako aj i zaradil sa o šesť sekúnd pred Norrisa.

Verstappen sa odtiahol od…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu