sobota, 3 júna, 2023

Verstappen stále hľadá rytmus v novom Red Bulle po „naozaj zlých“ tréningoch · RaceFans

Majster sveta Max Verstappen hovorí, že pred kvalifikáciou na Veľkú cenu Bahrajnu potrebuje nájsť svoj „rytmus“ so svojím novým autom Red Bull.

Verstappen ukončil úvodný tréning tretí najrýchlejšie za tímovým kolegom Sergiom Perezom ako aj aj Aston Martinom Fernanda Alonsa. Vo večernej časti bol druhý najrýchlejší za Alonsom.

Napriek tomu, že bol v oboch reláciách v prvej trojke, Verstappen povedal, že na začiatku mal problémy. „Ťažký začiatok dňa,“ priznal. „Myslím, že FP1 bol naozaj zlý.

„Nedokázal som nájsť rovnováhu, čo bolo trochu zvláštne, pretože pri testovaní čohokoľvek, čo sme skúšali, niektoré veci možno neboli úžasné, ale nie až tak ďaleko. Takže pár vecí na pochopenie.

„Dokonca aj začiatok 2. RP bol trochu ťažký, ale potom si myslím, že v záverečnej jazde, aj keď som dovtedy nemal v aute naozaj dobré referencie, kolo nebolo z krátkej jazdy také zlé, ako aj aj auto bolo o niečo viac prepojené.“

Verstappen povedal, že jeho auto sa na konci tréningu cítilo lepšie v jeho simulačnej jazde. „Myslím si, že z dlhodobého hľadiska, so všetkými zmenami, ktoré sme urobili, som bol celkom prekvapený, že to bolo tempo, ktoré sme mali. Celkovo na tom auto nebolo z dlhodobého hľadiska príliš zle.

Alexander Albon, Williams, medzinárodný okruh v Bahrajne, 2023
Galéria: Tréning Veľkej ceny Bahrajnu 2023 v obrázkoch

„Potrebujem znova nájsť svoj rytmus s autom ako aj aj potom len spôsob, akým auto jazdí z krátkej jazdy na dlhú.“

dosiaľ čo Aston Martin zdvihol obočie na vrchole druhej časti, Verstappen sa nezdal existovať vôbec prekvapený, keď v piatok našiel Alonsa ako aj svojho najbližšieho súpera.

„Sú rýchle, ale už pri testovaní ste mohli vidieť, že sú nadmerne konkurencieschopní,“ povedal. „Takže mali skvelý deň.

„Pre nás je to ešte trochu práce. Vieme, že máme nadmerne konkurencieschopné auto, len teraz dávame všetky časti dokopy.“

Verstappen je presvedčený, že Red Bull bude počas zvyšku víkendu silný, ak dokáže pred zajtrajšou kvalifikáciou vyladiť auto podľa jeho predstáv.

„Ak sa budem v aute opäť cítiť šťastný ako aj aj budem môcť tlačiť…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu