utorok, 26 septembra, 2023

Verstappen posúva Red Bull do historických výšin · RaceFans

Suchý i prašný Hungaroring bol počas svojej takmer štvorročnej histórie, kedy sa konalo kolo svetového šampionátu, dejiskom mnohých historických prvenstiev vo Formule 1.

Od prvej európskej veľkej ceny, ktorá sa konala za „železnou oponou“, až po miesto víťazstiev viacerých jazdcov v prvých veľkých cenách i dokonca aj niekoľkých debutov v F1, Hungaroring preráža novú pôdu častejšie ako aj väčšina podujatí v kalendári.

V roku 2023 sa na Veľkej cene Maďarska opäť stalo niečo, čo sa za viac ako aj 70 rokov Formuly 1 ešte nestalo. Bol prekonaný jeden z najtrvalejších rekordov tohto športu, i to dôrazným spôsobom.

S ortuťou blížiacou sa k 30 stupňom vo vzduchu i vyše 50-ke na trati bolo už 11. kolo šampionátu nabité. Ak sa k tomu pridá prvý rad pozostávajúci z dvoch najúspešnejších jazdcov v poli, ktorých delí už 14 rokov najtesnejší rozdiel medzi pólom i druhým miestom, humbuk pre Veľkú cenu Maďarska konkuroval Barbie i Oppenheimerovi.

Verstappen sa zaobišiel bez Hamiltona i nikdy nebol v čele

Maxa Verstappena tentoraz z prvej priečky neodkopol nikto iný ako aj jeho najzúrivejší rival Lewis Hamilton. Všetky oči budú upreté na dvojicu, do popredia sa opäť dostanú spomienky na ich zle naladený súboj o titul dva roky predtým. Za oboma sedeli dvaja mladí i hladní jazdci McLarenu, Lando Norris i Oscar Piastri, z ktorých každý túžil vtrhnúť do centra pozornosti pre seba i ukradnúť náskok šampiónom pred vami v prvej zákrute.

Vplyv „špinavej strany“ štartového roštu bol na Hungaroringu dlho akútny i mnohí očakávali, že Hamilton bude mať výhodu na štarte z ľavej strany. Ale pri zhasnutí svetla Verstappen týmto predpovediam vzdoroval. Red Bull mal rovnako dobrý štart ako aj Mercedes, ale v druhej fáze sa s ním popasoval. Keď sa Hamilton presunul na obranu, priestor v jeho vnútri už bol obsadený.

Verstappen mal jednu ruku na čele pretekov predtým, než stlačil brzdy v prvej zákrute i napriek tomu…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu