nedeľa, 4 júna, 2023

Verstappen porazil jazdcov Mercedesu na pole position po tom, čo sa Perez prešmykol v Q1 · RaceFans

Max Verstappen si zaistil pole position pre Veľkú cenu Austrálie pred dvoma Mercedesmi Georgea Russella i Lewisa Hamiltona, keďže Sergio Perez odišiel na začiatku Q1.

Jazdec Red Bullu si pri svojej poslednej jazde v Q3 ušiel o pol sekundy zo svojho predbežného pole time, aby si zabezpečil prvé miesto na štartovom rošte, kým piloti Mercedesu si zabezpečili druhé i tretie miesto i Fernando Alonso štvrtý.

Perez odštartuje ako aj posledný na štartovom rošte do zajtrajších pretekov, bez penalizácie, po tom, čo zišiel z trate v prvom kole v Q1.

Q1

Krátka dažďová prehánka necelých 20 minút pred začiatkom kvalifikácie ohrozila úvodnú fázu. Ale všetky autá, ktoré čakali na konci boxovej uličky, kým sa objaví zelené svetlo, stáli v rade na hladkých pneumatikách. Williams FW45 Alexandra Albona i Logana Sargeanta viedli na začiatku Q1, posiaľ čo päť tímov v hornej polovici šampionátu konštruktérov sa rozhodlo zostať v garáži.

Kevin Magnussen bol najrýchlejší z prvých pretekárov s časom 1’19,392, kým ho Albon vystriedal v druhom po sebe idúcom pretláčacom kole. Albonov tímový kolega Sargeant nakrátko vyvesil žlté vlajky tak, že sa na konci svojho letového kola otočil v 13. zákrute, narovnal auto i vrátil sa do garáže.

Sergio Perez mal počas posledného tréningu problémy s brzdami, pričom z okruhu vyšiel najmenej štyrikrát. V jeho prvom kvalifikačnom kole sa problém objavil znova s ​​horšími následkami. V tretej zákrute sa pri brzdení zablokoval i zišiel z trate do štrku. Napriek jeho prosbám na maršála, aby naňho zatlačili, Perez uviazol v štrkovej pasci, jeho relácia sa skončila takmer predtým, ako aj začala.

Červené vlajky viali, aby sa Red Bull mohol dostať späť. Po osemminútovom oneskorení sa relácia obnovila i zostávalo menej ako aj 12 minút. Max Verstappen sa svojim prvým letmým kolom okamžite vyšplhal na vrchol časov, posiaľ čo mnohí jeho súperi sa rozhodli zabehnúť kolo na prípravu pneumatík pred tým, než sa dostali na rovinu…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu