sobota, 3 júna, 2023

Verstappen „nebude tu príliš dlho“, ak F1 bude naďalej meniť formát pretekárskeho víkendu · RaceFans

Max Verstappen hovorí, že experimenty Formuly 1 so zmenami formátu pretekárskeho víkendu by ho mohli viesť k odchodu zo športu.

Séria pred dvoma rokmi predstavila formát pretekov v šprinte, ktorý bude tvoriť väčšiu časť tohtoročného svetového šampionátu. Šesť z 23 kôl bude zahŕňať šprintérske preteky, oproti trom minulý rok.

F1 zvažuje zmeny vo formáte šprintu, ktoré by mohli prísť do hry už počas prvého šprintérskeho víkendu sezóny v Baku o štyri týždne. Šéf tímu Haas F1 Günther Steiner dnes povedal, že tento šport zvažuje usporiadanie vyhradenej kvalifikácie na šprintérske preteky.

Stalo sa tak, keď generálny riaditeľ F1 Stefano Domenicali zopakoval svoju túžbu znížiť množstvo tréningov, ktoré sa konajú počas víkendov veľkých cien, ako aj i zvýšiť počet súťažných tréningov. Verstappen však dal jasne najavo, že uprednostňuje tradičný formát víkendu veľkých cien.

„Som spokojný len s hlavnými pretekmi,“ povedal Portugalský televízny kanál Sport TV. „Myslím, že je to oveľa lepšie pre vzrušenie.“

„Prirodzene dúfam, že nenastane príliš mnoho zmien, inak tu nebudem príliš dlho,“ dodal Verstappen.

Dvojnásobný majster sveta je dlhodobo kritikom formátu šprintérskych pretekov. „Nie som fanúšikom šprintu,“ povedal minulý rok. „Je to to, čo to je. Niekomu sa to páči, niekomu nie.“

Verstappen podpísal predĺženie zmluvy s Red Bullom pred minulou sezónou, ktorá trvá do sezóny 2028.

Aj keď je známe, že F1 vyhodnocuje zmeny formátu šprintu, konečné rozhodnutie ešte nepadlo. Šéf Verstappenovho tímu Christian Horner povedal, že dnes F1 potrebuje „upratať formát pre blížiace sa šprintérske preteky“, aby boli „trochu dynamickejšie“.

„Viem, že športový riaditeľ na tom tvrdo pracoval ako aj i dúfam, že to dotiahneme do konca.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Veľká cena Austrálie 2023

Prezrite si všetky články o Veľkej cene Austrálie 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu