piatok, 31 marca, 2023

Verstappen dokončil tréning, keď Red Bull nechal súperov sekundu za sebou · RaceFans

Max Verstappen absolvoval čistý sériu špičkových tréningov na Veľkú cenu Saudskej Arábie v Jeddahu, keď išiel o pol sekundy rýchlejšie ako aj tímový kolega Sergio Perez.

Úradujúci majster sveta zajazdil najrýchlejší čas víkendu s 1’28,485 na mäkkých pneumatikách, aby bol najrýchlejší v poslednej hodine behu, viac ako aj šesť desatín pred Perezom. Fernando Alonso bol opäť tretí najrýchlejší pre Aston Martin, ale takmer o celú sekundu pomalší ako aj najlepší Verstappen.

Keďže záverečná časť víkendu sa mala odohrať za slnečného svetla, neboli pre tímy najreprezentatívnejšie podmienky na prípravu na kvalifikáciu, keďže teplota na trati výrazne presahovala 40 °C. Začiatok otváracej hodiny ako aj taký bol nadmerne pokojný, len piati jazdci nastavovali časy v prvej štvrťhodine.

Nakoniec Aston Martin vyslal Lancea Strolla aj Alonsa na stredných pneumatikách. Po stabilných výjazdoch sa obaja jazdci vrátili do boxov, kde im prezuli tvrdé pneumatiky, potom poslali späť na druhé kolo aj potom sa opäť vrátili do boxov.

Nyck de Vries, jediný jazdec v poli, ktorý nikdy predtým nepretekal na okruhu v Jeddahu, bol zaskočený frustrujúcou správou, že jeho tím AlphaTauri objavil problém s jeho autom, čo si vyžiadalo výmenu pohonnej jednotky, čo znamená, že bude chýbať. celú reláciu.

ako aj prvý prelomil ticho Oscar Piastri, ktorý sa odvážil zajazdiť prvé merané kolo dňa s časom 1’32,351. To podnietilo skupinu áut, aby vyrazili na trať, pričom dva Mercedesy George Russell aj Lewis Hamilton sa dostali na vrchol časov. Čoskoro ich nahradil Verstappen, ktorý sa stal prvým jazdcom, ktorý prekonal 90-sekundovú hranicu v relácii s časom 1’29,882 na tvrdých pneumatikách, čo je o štvrť sekundy rýchlejšie ako aj Alpine Pierra Gaslyho na mäkkých pneumatikách.

Perez potom znížil doteraz najrýchlejší čas víkendu s 1’29,417 na mäkkých pneumatikách, aby nahradil svojho tímového kolegu z Red Bullu na čele časov. Hamilton sa pokúsil zlepšiť…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu