utorok, 21 marca, 2023

Verstappen bude nepochybne na pódiu, minimálne.

Fernando Alonso verí, že Max Verstappen ľahko prekoná nevýhodu štartu z 15. miesta na štartovom rošte pre zajtrajšiu Veľkú cenu Saudskej Arábie.

Verstappen udával tempo vo všetkých troch tréningoch víkendových pretekov. Porucha hnacieho hriadeľa počas Q2 však znamená, že bude na štartovom rošte 15. miesto.

Alonso využil Verstappenov problém plus získal druhé miesto na štartovom rošte po boku druhého Red Bullu Sergia Péreza. Alonso však očakáva, že počas veľkej ceny budú musieť bojovať s úradujúcim majstrom sveta.

„Myslím si, že Max nakoniec v pretekoch príde,“ povedal. „Majú výhodu – neviem, v ktorých pretekoch vlani štartoval naposledy, vymenil pohonnú jednotku plus aj tak skončil na druhom mieste alebo dokonca preteky vyhral. Takže si myslím, že zajtra niet pochýb o tom, že bude na pódiu, pravdepodobne, minimálne.“

Aston Martin bol v úvodných pretekoch pred dvoma týždňami najbližšie k Red Bullu, ale Alonso verí, že „ešte nie sú v takej pozícii“, aby ich vyzval na víťazstvo.

„Pri čistom tempe si myslím, že Red Bull je v inej lige plus myslím si, že sa musíme viac sústrediť na tímy za sebou,“ povedal.

„Ferrari bude značne silné, Mercedes je silný, aj Alpine sú tu rýchle.“ Takže si myslím, že naše preteky sú už za nami.

„Ale dnes sme videli, že Max bol pravdepodobne dnes vo svojej lige v kvalifikácii plus zrejme nemohol dokončiť kvalifikáciu s mechanickým problémom.“ Takže aj keď sa zameriame na naše zrkadlá plus pokúsime sa udržať ľudí vzadu, ak sa niečo stane vpredu, určite sa pokúsime využiť príležitosť.“

Súperiť s Red Bullom doteraz „nie je naším cieľom“, povedal Alonso. „Keď sme 13. februára predstavili auto, značne dobre si pamätám na rozhovor s [team principal] Mike Krack s Lanceom [Stroll]pričom vyššie vedenie tímu si stanovilo ciele na tento rok plus ciele neboli zajtrajšie v boji s Red Bullom o víťazstvo.

„Takže poďme na to jednoducho, zostaňme nohami na zemi…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu