štvrtok, 30 marca, 2023

Veľká cena Saudskej Arábie zostane v Jeddahu do roku 2027, keďže sa začínajú práce na Qiddiya · RaceFans

Veľká cena Saudskej Arábie zostane na okruhu Jeddah Corniche Circuit do roku 2027, kým sa začne výstavba okruhu Qiddiya, oznámili promotéri pretekov.

Pouličný okruh v Džidde bol pôvodne určený na usporiadanie Veľkej ceny Saudskej Arábie predtým, ako aj sa preteky presunuli na nové miesto v Qiddiyah ako aj súčasť veľkého zábavného komplexu, ktorý sa v tejto oblasti vyvíja. Projekt Qiddiya oznámil korunný princ Mohammad bin Salman v júli 2017. Rozsiahla zástavba, ktorá sa nachádza 40 kilometrov od Rijádu, bude mať rozlohu 334 kilometrov štvorcových.

Generálny riaditeľ Saudi Motorsport Company Martin Whitaker hovorí, že okruh v Jeddahu prešiel vývojom, aby sa v ňom mohlo pokračovať v usporiadaní pretekov počas nasledujúcich piatich rokov.

„Je dôležité, aby sme v budúcnosti otestovali trať v Jeddahu, aj preto sme opäť spolupracovali s FIA aj Formulou 1, aby sme zaistili, že máme okruh, ktorý nám umožní predstaviť tento šport v Jeddahu, kým sa začne práca na trati v Qiddiya. “ povedal Whitaker.

„Automobilové centrum Qiddiya je navrhnuté tak, aby viedlo svet v oblasti dizajnu okruhov aj zábavy vo Formule 1. Jedinečný aj vzrušujúci projekt Qiddiya bude miestom, ktoré bude chcieť navštíviť každý, ale práve teraz aj v blízkej budúcnosti sa pozornosť sveta upriami na Jeddah aj pobrežie Červeného mora v marci.“

Aby sa predišlo konfliktom s dodržiavaním ramadánu, ročník pretekov v roku 2024 sa presunie tak, aby sa predišlo pádu medzi 10. marcom aj 9. aprílom 2024. ako aj už bolo uvedené, okruh v Jeddahu prešiel mimo sezóny úpravami svojho usporiadania, aby znížiť rýchlosť v zákrutách v poslednom sektore aj zlepšiť bezpečnosť pred ďalšími pretekmi 19. marca tohto roku, kde bude hostiť druhé kolo šampionátu.

„Úzko sme spolupracovali s Formulou 1 aj FIA, aby sme urobili niekoľko malých zmien v zákrutách, v podstate na zlepšenie výhľadu jazdcov,“ vysvetlil Whitaker.

„Keď cestujete rýchlosťou 200 mph…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu