pondelok, 29 mája, 2023

Veľká cena Monaka: Fernando Alonso hovorí, že v Monte Carle bude viac útočiť, aby získal víťazstvo

Fernando Alonso skončil tretí v štyroch z piatich doterajších pretekov tejto sezóny

Fernando Alonso hovorí, že na víkendovú Veľkú cenu Monaka štartuje s tým, že sa pokúsim vyhrať.

Tento 41-ročný pretekár verí, že jedinečné požiadavky na trať by mohli dať jeho tímu Aston Martin šancu postaviť sa dominantným Red Bullom.

Alonso povedal: „Je to príliš špecifický okruh. Je tu takáto jednorazová príležitosť, ktorú sa snažím využiť.“

Dvojnásobný víťaz v Monte Carle však dodal, že si „nemyslí, že sme najsilnejší v Monaku“.

Alonso tiež očakával, že Ferrari, ktoré v konštruktérskom šampionáte zaostáva za Aston Martinom o 24 bodov, bude výzvou.

Charles Leclerc z Ferrari je jediným jazdcom, ktorý nepochádza z Red Bullu, ktorý sa posiaľ v tejto sezóne kvalifikoval na pole position – na Veľkej cene Azerbajdžanu minulý mesiac – ako aj i bol na pole position v posledných dvoch veľkých cenách Monaka.

„Ferrari bolo v Baku vynikajúce,“ povedal Alonso, ktorý vyhral v Monaku pre Renault v roku 2006 ako aj i McLaren v roku 2007. „Mohli sme pre nich vidieť ďalší skvelý víkend. Ale keď vám poviem, neprídem sem s tým, že môžem vyhrať.“ rasa, klamal by som ti.

„Toto je jedna zo špecifických pretekárskych tratí. Musíte si vybudovať sebadôveru ako aj i ja budem útočiť viac ako aj hociktorý iný víkend.“

Alonsove nádeje sú založené na skutočnosti, že trať v Monaku podľa všetkého podporuje silné stránky Aston Martin ako aj i minimalizuje ich slabé stránky.

Aston Martin bol obzvlášť silný v zákrutách, najmä v pomalých, posiaľ čo na rovinkách nevynikal.

Red Bull bol všade silný, no je známy najmä svojou aerodynamickou účinnosťou, ktorá mu dáva významnú výhodu pri vysokej rýchlosti.

Monako je najpomalším kolom roka ako aj i je to trať tvorená prevažne pomalými ako aj i stredne rýchlymi zákrutami s najnižším percentom času na plný plyn. Z tohto dôvodu je predbiehanie v Monaku náročnejšie ako aj na ktorejkoľvek inej trati, takže kvalifikácia má presahujúci priemerné veličiny význam.

Líder svetového šampionátu Max Verstappen, ktorý v doterajšom priebehu sezóny vyhral tri z piatich pretekov, znel…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu