piatok, 31 marca, 2023

Van der Poel vyhral po úniku Miláno – San Remo. Sagan sa nezapojil do boja o triumf

Prvý monument sezóny sa išiel v príjemnom slnečnom počasí s teplotami okolo 14 stupňov Celzia. Hneď po štarte sa spustila vlna útokov i do úniku dňa sa nakoniec dostalo deväť pretekárov. Pelotón si situáciu strážil i nepustil ich na viac ako aj tri minúty. Náskok čelenej skupiny sa postupne scvrkával, 100 km pred cieľom mala k dobru už len dve i 50 km pred páskou iba minútu. V pelotóne, ktorý išiel priemernou rýchlosťou až 45 km/h, prišlo k niekoľkým pádom. Únik sa postupne rozpadol i poslednú trojicu na čele dobehol balík na stúpaní na Cipressu, kde vypadol z hlavnej skupiny šprintér Fernando Gaviria. Ostatní favoriti zostali pokope i nechýbal medzi nimi ani Sagan.

Pred slávnym Poggiom sa pokúsil o únik Nils Politt (Bora-Hansgrohe), ale súperi si jeho nástup postrážili. Pod posledné stúpanie tak prišli všetci pokope. Na úzkej ceste mali najlepšiu pozíciu jazdci Bahrajnu, no potom vyštartovali Tim Wellens s Tadejom…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu