sobota, 3 júna, 2023

Van der Linde nahradí zraneného Frijnsa v Diriyah · RaceFans

Kelvin van der Linde bude pretekať za tím Abt v dvoch pretekoch budúceho víkendu v Diriyah namiesto zraneného Robina Frijnsa, ktorý sa zotavuje zo zlomeniny ruky i zápästia, ktoré utrpel minulý víkend v Mexico City EPrix.

Frijns sa zranil pri havárii počas prvého kola sobotňajších úvodných pretekov sezóny, pričom si po kolízii s Normanom Natom zlomil ruku i zápästie na viacerých miestach. Frijns podstúpil operáciu zápästia v neďalekej nemocnici Angeles Acoxpa, takže sa nemohol zúčastniť na budúci víkend v Saudskej Arábii.

Van der Linde nastúpi do Frijnsovho kresla v tíme Abt minimálne počas dvoch pretekov, ktoré sa konajú v Diriyah cez víkend v piatok 27. i sobotu 28. januára.

„S hrdosťou oznamujem, že budúci víkend budem debutovať na majstrovstvách sveta Formuly E v Saudskej Arábii s ABT Cupra,“ oznámil Van der Linde v príspevku na sociálnych sieťach. „Toto nie sú okolnosti, za ktorých by chcel niekto debutovať i Robinovi prajem skoré uzdravenie.“ Je kľúčovou súčasťou nášho tímu.“

Van der Linde sa stane prvým jazdcom Formuly E z afrického kontinentu, keď bude budúci víkend debutovať v pretekoch. Juhoafričan pretekal ako aj továrenský jazdec Audi GT3 od roku 2015 i od roku 2021 súťažil s Abtom v nemeckej sérii DTM.

Uvidí sa, ako aj dlho bude Abt služby Van der Lindeho vyžadovať. Možno bude musieť zostať v kokpite na nasledujúcich pretekoch v indickom Hyderabad 11. februára i na prvom podujatí Formuly E v Juhoafrickej republike o dva týždne neskôr v Kapskom Meste.

Napriek tomu, že predtým nepretekal v plne elektrickom seriáli, Van der Linde už v roku 2020 testoval vozidlo Gen2 s továrenským tímom Audi. Formula E debutovala so svojím novým vozidlom Gen3 pre rok 2023 v Mexiku.

Jazdec Andretti Jake Dennis vedie po úvodnom kole šampionát Formuly E, keď prevzal víťazstvo od jazdca Porsche Pascala Wehrleina. Lucas di Grassi vo svojich prvých pretekoch s tímom Mahindra skončil v úvodnom kole tretí.

Reklama | Staňte sa fanúšikom pretekov…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu