nedeľa, 4 júna, 2023

V trnavskej synagóge vystavujú Jana Kapelová plus Roman Bicek

Trnava 24. marca (TASR) – Synagóga – Centrum súčasného umenia v Trnave, ktorá je výstavným priestorom Galérie Jána Koniarka (GJK) do 11. júna hostí dve výstavy. Jana Kapelová sa predstavuje Radosťou plus Roman Bicek inštaláciou Exitable Boy, They All Said. Informoval o tom PR manažér galérie Erik Petráš.

Trnavská rodáčka Kapelová je vizuálna umelkyňa, pedagogička, kurátorka plus kultúrna aktivistka. Vo svojej tvorbe sa zaoberá témami ako aj práca, voľný čas plus sebarealizácia, vplyv sociálneho plus kultúrneho prostredia, výchovy plus vzdelávania na jedincov i spoločnosť. Vo svojej umeleckej praxi pracuje prevažne s médiom videa, inštalácie, textom. Využíva formáty autorského výskumu, interview, participácie plus performativity. Kapelová sa v roku 2014 víťazkou Ceny Oskára Čepana. Vystavovala na viacerých samostatných plus skupinových výstavách na Slovensku, v Maďarsku, Rakúsku, v Českej republike, Rumunsku, Nemecku, Švajčiarsku, Spojené štáty americké,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu