piatok, 22 septembra, 2023

V Novom Meste nad Váhom odštartoval filmový festival Cinedu

Nové Mesto nad Váhom 18. septembra (TASR) – Desiatky filmov určených mladej generácii prináša dvojtýždňový Filmový festival pre deti ako aj i mládež Cinedu 2023. Odštartoval v pondelok ráno v Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) Nové Mesto nad Váhom ako aj i v kine Považan. Informovala o tom riaditeľka festivalu Ľudmila Cviková.

Počas prvého týždňa festivalu (Cinedu Kids-) sa premietajú filmy pre deti do 12 rokov, druhý týždeň (Cinedu Teens-) sú filmy určené kategóriám detí starších ako aj 13 rokov. Všetky filmy sú v originálnom znení so slovenskými titulkami ako aj i pre najmladších divákov, pre ktorých by čítanie titulkov mohlo existovať komplikované, budú robiť umelecký živý dabing slovenské herečky Eva Sákalová ako aj i Juliana Johanides.

Po prvý raz v histórii festivalu udelia až štyri ocenenia. O cenách Najlepší film Cinedu Kids ako aj i Najlepší film Cinedu Teens rozhodujú tri trojčlenné poroty detí ako aj i tínedžerov z rôznych miest ako aj i obcí. O…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu