utorok, 21 marca, 2023

V Nedbalke otvorili výstavu diel L. Dovičákovej

Bratislava 18. marca (TASR) – Bratislavská Galéria Nedbalka sprístupnila tento týždeň výstavu pod názvom Cítim sa ako aj…, na ktorej predstavuje diela Lucie Dovičákovej (1981) z galerijnej zbierky. Tvorba umelkyne rezonuje na slovenskej výtvarnej scéne 18 rokov, v centre jej autorského programu je dospelá osoba ženského pohlavia i jej obraz.

„Nehľadá však vyjadrenie univerzálnej ženskej skúsenosti, no cielene vyberá momenty, v ktorých naše predstavy o radostiach, starostiach, rolách i údeloch žien skĺzajú do stereotypov,“ približuje galéria tvorbu umelkyne, ktorá námety spracúva s humorom i zveličením, manévruje na hranách grotesky i paródie tradičných zobrazení žien ako aj objektu túžby, manželky, matky, profesionálky či gazdinej, využíva množstvo symbolov.

„Odrážajú nosné témy objavujúce sa v autorkinej tvorbe od jej študentských čias po súčasnosť. Dovičáková sleduje i komentuje tradičné žánre i zobrazenia ženy v literatúre i vo vizuálnej…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu