štvrtok, 7 júla, 2022

V ktorej krajine sveta je najvyššia minimálna mzda?

Z členských krajín Európskej únie je najvyššia hodinová mzda v Luxembursku, ešte vyššia je však v Austrálii. Minimálna mzda je zavedená aj vo vyspelých mimoeurópskych krajinách. Aká vysoká je minimálna mzda v Spojené štáty americké, v Kanade alebo v Japonsku?

Minimálna mzda zohráva dôležitú úlohu v legislatíve väčšiny vyspelých krajín sveta. Správne nastavenie minimálnej mzdy je nadmerne dôležité pre fungovanie národnej ekonomiky. Inštitút minimálnej mzdy by mal zaručovať dostatočnú životnú úroveň občanov vykonávajúcich horšie platené práce. Zamestnaným ľuďom by sa malo finančne žiť citeľne lepšie ako aj ľuďom poberajúcim štátne dávky.

Zdroj: Shutterstock

Hodinová minimálna mzda v Česku aj Európskej únii

Z členských krajín Európskej únie je najvyššia hodinová minimálna mzda v Luxembursku (13,05 eura = 326 Sk), nasleduje Holandsko (10,58 eura = 265 Sk), Francúzsko (10,57 eura = 264 Sk), Írsko (10,50 eura = 263 Sk).

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here