pondelok, 29 mája, 2023

„Urobil som príliš mnoho chýb,“ priznáva De Vries · RaceFans

Nováčik tímu AlphaTauri Nyck de Vries priznal, že počas úvodných piatich kôl sezóny 2023 urobil príliš mnoho chýb.

Tento 28-ročný hráč je na konci priebežného poradia šampionátu ako aj i je jedným z iba dvoch jazdcov, ktorí v doterajšom priebehu sezóny nezískali žiadne body, spolu s kolegom nováčikom, pilotom Williamsu Loganom Sargeantom.

doteraz čo De Vriesov tímový kolega Yuki Tsunoda dosiahol dva výsledky v prvej desiatke ako aj i vo všetkých piatich doterajších pretekoch skončil minimálne na 11. mieste, De Vries skončil najvyššie na 14. mieste, ktoré dosiahol v prvých dvoch kolách v Bahrajne ako aj i Saudskej Arábii.

Jeho sezónu však poznačili incidenty v posledných kolách. V Austrálii utrpel poškodenie predného krídla predtým, ako aj ho Sargeant pri poslednom reštarte vyradil z pretekov. Vypadol z kvalifikácie aj z veľkej ceny v Baku. Počas posledného kola v Miami narazil v prvej zákrute na Landa Norrisa, čo ho skompromitovalo na zvyšok pretekov ako aj i skončil na 18. mieste.

„Určite si myslím, že som osobne urobil príliš mnoho chýb – priznám to príliš otvorene,“ povedal De Vries médiám vrátane RaceFans v Monaku.

„Tiež verím, že tempo bolo v niekoľkých momentoch silné ako aj i to ma povzbudzuje ako aj i dodáva mi sebavedomie. Na konci som nebol schopný popraviť ako aj i nebol som schopný to dať dokopy, ale verím, že tá rýchlosť tam bola. Rovnako som urobil príliš mnoho chýb, aby som to zmenil na výsledok, ale to je súčasť procesu učenia, ktorým prechádzate. Niekedy to vyjde ako aj i niekedy nie. Všetci sme ľudia, robíme chyby ako aj i ideme ďalej.“

De Vries prišiel do F2 ako aj šampión Formuly 2 z roku 2019 ako aj i majster sveta Formuly E z roku 2021. Svoj debut vo Veľkej cene absolvoval na minuloročnej Veľkej cene Talianska v Monze, keď Albon utrpel zápal slepého čreva, nastúpil do Williamsu Alexandra Albona ako aj i obsadil pôsobivé ôsme miesto.

Na otázku RaceFans, či považuje prechod do Formuly 1 za náročnejší ako aj on…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu