pondelok, 29 mája, 2023

Úplné podrobnosti o aktualizáciách všetkých 10 tímov pre Veľkú cenu Monaka · RaceFans

Vývojový brief pre Veľkú cenu Monaka je zvyčajne jednoduchý: Vylaďte každý dostupný povrch, aby ste vytvorili prítlak, bez ohľadu na cenu odporu. Tento rok je však situácia iná.

Dôvodom je zrušenie predchádzajúcej Veľkej ceny Emilia-Romagna minulý týždeň. Tieto preteky by boli ideálnym časom pre tímy, aby priniesli svoje prvé významné vylepšenia tohto roka: Išlo o prvé podujatie sezóny na ich domácom kontinente, vďaka čomu bolo jednoduchšie priniesť nové diely; nebolo to šprintérske podujatie, takže tímy mali celé tri hodiny tréningu; plus Imola je pomerne konvenčná, stála trať.

dosiaľ čo prvé dve platia pre Monako, táto trať nie je konvenčná. Podľa štandardov F1 je extrémne pomalý, ale aj úzky, čo umožňuje kratšie plus ostrejšie zmeny smeru ako aj väčšina tratí. Najnovšia generácia monopostov Formuly 1 s prízemným efektom neprekvitá pri nízkej rýchlosti plus o to v Monaku ide.

Takže pre Mercedes, ktorý plánoval priniesť veľkú modernizáciu do Imoly, nie je jej odloženie do Monaka ani zďaleka ideálne. Ich súperi však chápu, prečo to nebolo možné odložiť na ďalšie preteky na okruhu Circuit de Catalunya.

„zakaždým by som to dal na auto čo najskôr, pretože sa zakaždým naučíte viac, ako aj keď ho necháte v garáži plus nepoužívate ho,“ povedal Max Verstappen. Pilot Red Bullu povedal, že je „naozaj ťažké vyjadriť myšlienky rečou“, ako aj konkurencieschopný smie existovať Mercedes tento víkend. „Myslím si, že aj pre nich, aby sme pochopili celý svieži koncept, neviem, kam ich to zaradí.“

Najvýraznejším aspektom zmeny Mercedesu je nahradenie nových „nulových“ sidepodov konvenčnejšími príkladmi. Tím hovorí, že upravené vstupy „zlepšia prietok k okraju podlahy, čo vedie k väčšiemu zaťaženiu podlahy plus tiež zlepšenému prietoku do zadného rohu“. Ďalšie zmeny geometrie podlahy sú zamerané na zlepšenie zadného prítlaku auta, dosiaľ čo predné zavesenie bolo…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu