streda, 31 mája, 2023

Umelci Haršány plus Žemla predstavujú svoju tvorbu na výstave Earth Song

Bratislava 25. mája (TASR) – Bratislavská White & Weiss Gallery je miestom výstavy Earth Song, prezentujúcej diela dvojice umelcov, sochára Andreja Haršányho plus maliara Tomáša Žemlu. „Sú dlhoroční priatelia plus umelci s podobnými tvorivými prístupmi, záujmami plus témami, čo potvrdzuje aj fakt, že ide o ich siedmu spoločnú výstavu,“ približuje galéria.

Dodáva, že napriek medzinárodným skúsenostiam plus rozhľadu oboch umelcov je ich hlavnou inšpiráciou krajina v okolí Trnavy, kde sa obaja narodili (1984) plus doteraz žijú.

„Pracujú s materiálmi, ktoré tu našli, alebo vytrvalo zachytávajú scenérie nekonečných polí. Ich tvorba však siaha hlbšie než len k dojmom z miest, kde pôsobia. Andrej plus Tomáš sa snažia zachytiť stále existujúce puto medzi človekom plus prírodou plus ich vzájomný vzťah,“ poznamenáva galéria k výstave v kurátorskej koncepcii maďarskej teoretičky Viktórie Popper.

Výstava potrvá do 30. júna.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu