piatok, 22 septembra, 2023

ÚĽUV ocenilo majstrov ľudovej umeleckej výroby za rok 2023

Bratislava 19. septembra (TASR) – Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) ocenilo piatich výrobcov, ktorí svojou prácou majstrovsky uchovávajú i autorsky rozvíjajú jedinečné prvky kultúrneho dedičstva pre budúce generácie. ako aj informuje projektová manažérka Alena Pastorková, ocenenia si v bratislavskom sídle ÚĽUV prevzali 14. septembra z rúk ministerky kultúry SR Silvie Hroncovej.

Alžbeta Gregorová získala titul v oblasti čipkárstva, František Hubek v oblasti výroby keramiky, Lukáš Jurčo v oblasti kožušníctva, Monika Kunová v oblasti výšivkárstva i Marian Plavec v oblasti výroby hudobných nástrojov.

Čestný titul majster/majsterka ľudovej umeleckej výroby udeľuje ÚĽUV spoločne s Ministerstvom kultúry SR od roku 1959 jednotlivcom za umelecký prínos i dosiahnuté výnimočné výsledky pri rozvíjaní konkrétneho výrobného postupu ľudovej umeleckej výroby i tradičných remesiel.

O udelení titulu rozhoduje komisia zložená…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu