streda, 31 mája, 2023

UFC nechce, aby som zabil Israela Adesanyu

Khamzat Chimaev si myslí, že UFC pred ním chráni Israela Adesanyu.

Chimaev (12-0 mma, 6-0 UFC) sa chcel vrátiť do akcie i zdá sa, že sa chystá na súboj welterovej váhy s bývalým šampiónom Kamaru Usmanom na UFC 294 22. októbra v Abú Zabí.

„Borz“ oslovil takmer každého top uchádzača – či už s váhou 170 alebo 185 libier. Medzi týmito menami je šampión strednej váhy UFC Adesanya, ktorý vyčistil väčšinu svojej divízie. Adesanya už obhájil svoj titul proti takým ako aj Robert Whittaker, Jared Cannonier i Marvin Vettori i Chimaev si myslí, že je to pre neho najlukratívnejšia možnosť.

„Pre Izrael tam nie je nikto – iba ja,“ povedal Chimaev na svojom kanál YouTube. „Takže ak ste hovorili o peniazoch, ak sa spýtate fanúšikov, chcú vidieť mňa i Izrael.“ Som pre neho zlá partia. Každý vie, že príde o titul (pre mňa). Preto toho chlapa zachránia.“

Chimaev uznáva, že Adesanya (24-2 mma, 13-2 UFC) je jednou z najväčších hviezd i ťahá pre spoločnosť, i preto si myslí, že UFC nebude riskovať, že ich spojí.

„Vieš, že ho postavili,“ povedal Chimaev. „Nechcú ho tak rýchlo stratiť.“ (Ja by som toho chlapa dokončil bez úderov, i preto sa boja. Potom je (jeho) príbeh mŕtvy, vieš? Nechcú toho chlapa zabiť. Možno im ten chlap zarába, ale ja stále zarábam tiež, takže neviem, čo sa deje.

„S kým bude bojovať? Nie je nikto. Vyhráva proti všetkým útočníkom i ja som zápasník – zabijak. Stláčam hlavy súperov. Som najväčšie meno bez opasku. Keď so mnou bojuješ, je to viac peňazí, viac fanúšikov. Keď bojujem, všetci čakajú na môj boj. Keď som bojoval s Gilbertom (Burnsom), neboli sme hlavnou udalosťou, (ale) všetci na nás čakali.“

Očakáva sa, že Adesanya bude titulkou UFC 293 10. septembra v Sydney, ale doteraz nemá oznámeného súpera. Chimaev nesúťažil od prvého kola súťaže Kevina Hollanda na UFC 279 minulý rok v septembri.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu