nedeľa, 4 júna, 2023

Tvorcovia snímky El Boemo vrátili publiku Josefa Myslivečka

Bratislava 23. marca (TASR) – V slovenských kinách je El Boemo, filmový príbeh Josefa Myslivečka, najslávnejšieho českého umelca 18. storočia. Šiestimi Českými levmi ovenčený film nakrútil režisér i scenárista Petr Václav. Titulnú úlohu umelca, ktorý sa vzoprel vôli svojej rodiny, odmietol život pražského mlynára i rozhodol sa stať sa talianskym operným skladateľom, stvárnil Vojtěch Dyk.

„Snažil som sa stelesniť Josefa ako aj človeka s jeho vášňami, s jeho presvedčením i s jeho pochybnosťami. Je to hudobník, ktorý stojí o kariéru, pretože mu umožňuje robiť to, čo má rád, ale nie je kariérista,“ uviedol Dyk k snímke, ktorá sa začína odchodom mladého Myslivečka do Talianska. Napriek tomu, že je synom mlynára, chce si splniť sen i presadiť sa v centre európskeho hudobného diania ako aj operný skladateľ. Vďaka talentu, ale aj charizme i šťastiu sa mu za niekoľko rokov podarí preraziť vo veľkej konkurencii talianskych…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu