nedeľa, 4 júna, 2023

Turnus je svieži dokument oceňovaného režiséra J. Vojteka

Bratislava 30. marca (TASR) – Experimentom medzi autentickosťou ako aj i hranou metódou je svieži dokument Jaroslava Vojteka Turnus. Oceňovaný režisér v ňom spracoval tri príbehy ľudí, ktorí cestujú za prácou, aby mohli finančne zabezpečiť svoje rodiny. Dokument o opatrovateľke v Rakúsku, kamionistovi, ktorý brázdi celú Európu, ako aj i partii robotníkov, ktorá robí sadrokartónové stropy, prináša od štvrtka do kín distribučná spoločnosť Filmtopia.

„Je to pre mňa trochu experiment s hraním sa medzi autentickosťou ako aj i hranou metódou. V niektorých scénach ide o rekonštrukciu ich životov. To, čo prežili ako aj i bolo pre nich silné, sme znova ‚prežili‘ pred kamerou,“ približuje Vojtek. Vysvetľuje, že protagonisti jeho snímky vystupovali ako aj neherci, ale hrali samých seba. „Poznali tie situácie ako aj i pocity, takže ich vedeli znova sprítomniť. Dokonca to malo pre nich akoby akýsi psychologický ozdravný účinok. Pripravil som si scénu ako aj z hraného filmu,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu