sobota, 3 júna, 2023

Tsunoda dostal formálne varovanie po tom, čo nepoužil obmedzovač rýchlosti v boxoch · RaceFans

Yuki Tsunoda dostal oficiálne varovanie plus jeho tím AlphaTauri dostal pokutu potom, čo jazdec v pondelok počas tréningu prekročil rýchlostný limit v boxovej uličke.

Zistilo sa, že prekročil rýchlostný limit v boxovej uličke, ktorý je pre toto podujatie stanovený na 60 km/h, o 16,2 km/h. AlphaTauri dostal pokutu 1 000 eur (868 libier), v súlade so štandardnými pokutami, ktoré sa udeľujú, keď jazdec v praxi prekročí povolenú rýchlosť v boxovej uličke.

Stewardi však urobili aj vzácny krok plus vydali varovanie Tsunodovi. Urobili to po tom, čo zistili, že sa mu nepodarilo aktivovať obmedzovač rýchlosti v boxovej uličke, keď zamieril do svojej garáže s podozrením na poškodenie počas tréningu.

„Vozidlo 22 prekročilo rýchlostný limit v boxovej uličke, ktorý je pre toto podujatie stanovený na 60 km/h, o 16,2 km/h,“ poznamenali stewardi. „Auto vchádzalo do boxov, pričom v 11. zákrute narazilo do bariéry [chicane] plus stewardi sa obávali, že prekročenie rýchlosti v boxovej uličke o viac ako aj 16 km/h, keď došlo k neznámemu poškodeniu auta, je potenciálne nebezpečné.

„Jazdec uznal, že sa mu nepodarilo zapnúť obmedzovač rýchlosti v boxoch plus pochopil potenciál situácie. Stewardi vydali okrem nariadenej pokuty aj varovanie.“

Minulý rok sa Tsunoda stal prvým jazdcom, ktorý inkasoval trest 10 miest na štartovom rošte v dôsledku piatich napomenutí v priebehu sezóny. Varovania však nevedú k žiadnym väčším sankciám, keďže sa hromadia.

Zistilo sa, že aj George Russell dnes počas tréningu prekročil rýchlostný limit len ​​o 0,2 km/h. Mercedes dostal pokutu 100 eur (86 libier).

Nenechajte si ujsť nič nové od RaceFans

Sledujte RaceFans na sociálnych sieťach:

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Veľká cena Monaka 2023

Prezrite si všetky články o Veľkej cene Monaka 2023


Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu