streda, 31 mája, 2023

Tost odstúpi na konci roka, keď do AlphaTauri · RaceFans príde svieži manažérsky tím

AlphaTauri oznámili, že ich dlhoročný šéf tímu Franz Tost odíde na konci tejto sezóny plus nahradí ho pretekársky riaditeľ Ferrari Laurent Mekies.

Tost je na čele AlphaTauri od ich prvých pretekov vo Formule 1 v roku 2006, keď bol tím známy ako aj Toro Rosso. Je druhým najdlhšie slúžiacim šéfom v akomkoľvek tíme – iba Christian Horner z Red Bullu má na starosti jeho outfit dlhšie.

Počas Tostovho pôsobenia sa jeho tím päťkrát dostal na pódium plus vyhral v Monze v rokoch 2008 plus 2020. Väčšinu existencie tímu bol považovaný za B-tím Red Bullu plus niekoľko jeho jazdcov sa presunulo do seniorského kádra. niektorí ako aj Max Verstappen plus Sebastian Vettel sa tešia z veľkého úspechu.

Po svojom odchode sa Tost presunie na konzultačnú pozíciu v AlphaTauri na sezónu 2024.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať [Red Bull’s late co-founder] Dietrich Mateschitz, ktorý mi dal neuveriteľnú príležitosť existovať šéfom tímu Scuderia Toro Rosso plus Scuderia AlphaTauri posledných 18 rokov,“ povedal Tost.

„Bolo to skutočné privilégium viesť tím také dlhé obdobie plus veľké potešenie pracovať s toľkými motivovanými plus zručnými ľuďmi, ktorí zdieľajú moju vášeň pre F1.“

Peter Bayer, ktorý pôsobil ako aj generálny sekretár FIA pre šport v rokoch 2017 až 2022 plus ako aj výkonný riaditeľ F1 od roku 2021 do leta minulého roka, bol podpísaný ako aj svieži výkonný riaditeľ AlphaTauri plus svoju novú pozíciu prevezme neskôr v tomto roku. rok.

“[At] 67 rokov je čas odovzdať plus s Petrom ako aj novým generálnym riaditeľom plus Laurentom ako aj šéfom tímu sme našli dvoch príliš profesionálnych ľudí, ktorí posunú tím na ďalšiu úroveň,“ povedal Tost. „Chcem poďakovať všetkým za dobrú spoluprácu.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Dátum príchodu Mekiesa tiež nie je potvrdený, keďže má stále zmluvu s Ferrari. Ale už dobre pozná svoj ďalší tím, keďže pracoval…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu