sobota, 3 júna, 2023

Tost „nedôveruje“ inžinierom AlphaTauri po sklamanom začiatku sezóny · RaceFans

Šéf tímu AlphaTauri Franz Tost hovorí, že už neverí ich inžinierom po tom, čo ich auto tento rok nedosiahlo očakávané zvýšenie výkonu.

„Počas zimných mesiacov mi povedali, že auto je fantastické, robíme presahujúci priemerné veličiny pokrok,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii FIA. „Potom prídeme do Bahrajnu ako aj aj nie sme nikde.“

Tím opustil úvodné preteky sezóny v Bahrajne bez bodov. Jazdci Yuki Tsunoda ako aj aj Nyck de Vries skončili na 11. ako aj aj 14. mieste.

V dnešnom Veľkú cenu Saudskej Arábie sa prejavilo niekoľko povzbudivých náznakov výkonu auta v praxi, povedal Tost. Hovorí však, že „očakával oveľa lepšie auto“ po tom, čo sa tím minulý rok prepadol na deviate miesto v šampionáte.

„V Bahrajne sme sa trápili, vyzerá to tu trochu inak,“ povedal. „Dúfam, že aspoň my.“ [get] jedno auto v Q3, ale musíme urobiť mnoho vecí, aby bolo auto rýchlejšie, najmä po aerodynamickej stránke.

„Prebiehajú rôzne programy. Inžinieri mi hovoria, že robíme dobrý pokrok, ale už im neverím. Chcem len vidieť čas na kolo, pretože to je jediná vec, ktorá sa počíta.“

Nedostatok AT04 zhrnul takto: „Nedostatok prítlaku, preto je auto nestabilné pri brzdení, prehrievanie zadných pneumatík, vymývanie v apexe, zlá trakcia. Všetko, čo potrebujete, aby ste dosiahli dobrý čas na kolo.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Tost povedal, že tím musí ukázať, že zvolil správny smer vývoja svojho auta. „Počas zimných mesiacov sme videli, že aspoň na papieri, v počítači sme urobili presahujúci priemerné veličiny pokrok v porovnaní s minuloročným autom,“ povedal. „Ale ako aj som už spomínal, dnes im už neverím.

„Teraz chcem s ďalšími krokmi vidieť, že ideme správnym smerom, že dokážeme zlepšiť výkon auta, že to dokážeme.“ Špeciálne konštrukčné práce sú na podlahe, brzdových zvodoch ako aj aj všetkých ostatných…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu