piatok, 22 septembra, 2023

The Unofficial Companion“ recenzovaný · RaceFans

Bez ohľadu na váš názor na Drive to Survive to úplne zmenilo úroveň záujmu o Formulu 1. Mnohí z nás majú kolegov, ktorí predtým neprejavovali nulový záujem o tento šport, i teraz ich niekedy sledujú, priťahovaní osobnosťami i drámou hitu Netflix.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa začínajú objavovať cash-iny i ako aj to už býva zvykom, tak trochu zmiešanej kvality. Kniha Guenthera Steinera (preskúmaná tu už predtým), z úryvkov, ktoré som videl, je zločinom proti jazyku – je to hrozné – posiaľ čo množstvo podcastov celebrít F1 ​​sa určite blíži k klesajúcim výnosom.

Do mixu prichádza Drive to Survive The Unofficial Companion od Stuarta Codlinga. Novinár s preslávenou históriou, naposledy Codling napísal knihy o konferenčnom stolíku s fotografiami, ako aj napríklad Art of the Formula 1 Race Car.

Neoficiálny spoločník nie je úplne knihou, ktorú som očakával: Je to skôr základná i prepracovaná história tohto športu než priama väzba na sériu Netflix. ako aj by ste očakávali, je to solídna vec, so slušnými sekciami o skvelých autách, okruhoch, pravidlách atď., ktoré sú poprepletané menšími článkami o kľúčových incidentoch v histórii tohto športu.

Na rozdiel od mnohých nedávnych kníh o histórii F1 existuje rozsiahle uznanie života pred rokom 2000. Redakčné výbery sú dobre spracované i pokrývajú mnoho priestoru na nie príliš veľkom počte strán.

Snímka obrazovky Drive to Survive piatej sezóny
Funkcia: Piata sezóna „Formula 1: Drive to Survive“ od Netflixu: recenzia bez spoilerov

Ale vlastne neviem, pre koho je táto kniha určená. Moji priatelia i kolegovia, ktorí sa k tomuto športu dostali cez Drive to Survive, by sa nepochybne viac zaujímali o niečo, čo rozprávalo celý príbeh každej epizódy alebo sa viac sústredilo na osobnosti, ktoré boli predstavené prostredníctvom série.

Pripadá mi to ako aj premárnená príležitosť neprepojiť sa priamo s incidentmi zobrazenými v Drive to Survive. Menej „spoločník“ seriálu, skôr zaliata história jeho námetu.

Ďalšia moja výhrada je, že cena knihy je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu