nedeľa, 14 augusta, 2022

Textilný reťazec KiK pomáha Ukrajine – Pozrite sa ako

Textilný reťazec KiK pomáha Ukrajine. Utečencom poskytuje okrem materiálnej pomoci aj poukážky na nákup.

Bratislava, 10. marec 2022 – Spoločnosť KiK spustila balík pomoci pre utečencov z Ukrajiny vo výške niekoľkých miliónov eur. V rámci nej dostanú utečenci z Ukrajiny, ktorí prichádzajú do Poľska, Slovenska a Maďarska, oblečenie a tovar základných potrieb v celkovej hodnote 5 miliónov eur.

Od začiatku konfliktu poskytla spoločnosť KiK niekoľkým humanitárnym organizáciám pôsobiacim v Poľsku ako okamžitú pomoc detské oblečenie, teplé deky a riad z centrálneho skladu v nemeckom Bönene.

Počas druhej vlny pomoci, ktorá sa začala v utorok 8. marca 2022, by sa stále rastúcemu počtu utečencov mala poskytnúť čo najrýchlejšia a nebyrokratická pomoc. ,,Pod heslom „KiK pomáha Ukrajine“ dostanú utečenci po príchode do prijímacích stredísk poukážku, ktorú možno ľahko a nezávisle uplatniť v ktorejkoľvek z mnohých predajní KiK. Pretože utečenci sami najlepšie vedia, aké sú ich konkrétne potreby, ide o priamo cielenú formu pomoci. Očakávame, že projekt pomôže zhruba štvrť miliónom ľuďom,“ dopĺňa Martin Šatný, konateľ spoločnosti KiK pre ČR a SK. V utorok boli tiež odoslané tisíce flísových diek zo slovenského centrálneho skladu, ktoré sú v prijímacích strediskách obzvlášť potrebné kvôli chladnému počasiu.

Distribúciu poukážok koordinujú centrály KiK v jednotlivých krajinách (Slovensko, Poľsko a Maďarsko). Spoločnosť KiK zvolila tento spôsob, pretože je operatívnejší a flexibilnejší. Kontakt s humanitárnymi organizáciami je pre lokálnych zástupcov KiK jednoduchší ako koordinácia z centrály.

CEO spoločnosti KiK, Patrick Zahn, k súčasným aktivitám povedal: „Vojna na Ukrajine a osud tamojších ľudí nás veľmi zasiahol. Rovnako ako mnoho iných sme si nedokázali predstaviť, že v srdci Európy dôjde k takej eskalácii. Naše myšlienky sú s ľuďmi zasiahnutými týmto strašným konfliktom.“ Zahn ďalej dodal: „Ako spoločnosť nemôžeme túto vojnu ukončiť, ale môžeme aspoň prispieť k zmierneniu utrpenia ľudí, a to predovšetkým žien a detí, ktoré opustili všetok svoj majetok a vydali sa na cestu na západ. Využiť na to chceme rozsiahlu sieť našich predajní v krajinách susediacich s Ukrajinou.“

V rámci mimoriadnej pomoci odišli už minulý týždeň kamióny KiK do pohraničných oblastí a v blízkej dobe budú ďalšie nasledovať. V spolupráci s niekoľkými humanitárnymi organizáciami dodáva spoločnosť veci, ktoré sú nevyhnutne potrebné na mieste – teplé deky, oblečenie pre deti a ženy alebo napríklad riad. Celkom už bolo odoslaných 60 000 kusov tovaru v celkovej hodnote 250 000 €.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here