piatok, 19 augusta, 2022

Tepelné čerpadlá idú na dračku. ako aj sú na tom ich výrobcovia ako aj i dodávatelia?

Tepelné čerpadlo je jednou z alternatív vykurovania

Za obľubou ako aj i vyšším dopytom po tepelných čerpadlách ako aj i alternatívnych zdrojoch vykurovania všeobecne je fakt, že budú musieť české domácnosti vymeniť kotol na tuhé palivá za moderný zdroj tepla. Častou voľbou je tu plyn vďaka kombinácii úspornej prevádzky ako aj i relatívne nízkej obstarávacej cene. Výdavky za tento spôsob vykurovania však stále stúpajú, ako aj i navyše je tu neistota spojená so súčasnými udalosťami na Ukrajine. Ministerstvo životného prostredia navyše informovalo o úprave podmienok kotlíkových dotácií pre nízkopríjmové domácnosti v podobe navýšenia dotácie na tepelné čerpadlo o 50 tisíc korún na celkových 180 tisíc Sk.

Jiří Karlík, generálny riaditeľ spoločnosti Primagas, však v tejto súvislosti podotýka, že lacná prevádzka tepelného čerpadla neplatí univerzálne. Pri chladnejšom počasí rastie spotreba drahej elektriny, čo má značne…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here