sobota, 3 júna, 2023

Tempo Ferrari „nie je dosť dobré“, priznáva Leclerc · RaceFans

Charles Leclerc hovorí, že pretekárske tempo Ferrari nebolo „jednoducho dosť dobré“ po tom, čo sa zotavilo z 12. miesta na štartovom rošte aj skončilo siedme.

Jazdec Ferrari sa kvalifikoval ako aj druhý za víťazom pole position Sergiom Pérezom, ale na štartovom rošte ho zosadil o desať miest za prekročenie maximálnej alokácie komponentov pohonnej jednotky.

Po štarte na mäkkých pneumatikách sa Leclerc zdvihol z 12. miesta na štartovom rošte aj nakoniec skončil na siedmom mieste, sedem sekúnd za tímovým kolegom Sainzom.

„Dobrý prvý stint, dobrý štart,“ povedal Leclerc. „Myslím si, že naozaj dobrý manažment na softoch, čo bolo pozitívne.“

Začal bojovať o tempo, keď sa priblížil k tímovému kolegovi Carlosovi Sainzovi ml.

„Na ťažkom [tyre], dostal som sa za sekundu, jedno kolo, ku Carlosovi s DRS. Potom som, žiaľ, stratil DRS aj od tohto momentu strácate príliš mnoho prítlaku, keď ste jedna sekunda až jeden aj pol aj ja som tam zostal po zvyšok pretekov.“

Po jazde s tvrdými pneumatikami tesne pred Safety Car, keď Lance Stroll odstúpil, bol Leclerc frustrovaný, keď ho jeho pretekársky inžinier Xavier Marcos Padros neinformoval, že Lewis Hamilton pred ním sa dostal do boxov pod Safety Car.

„Skús zatlačiť z čiary Safety Car 1 na Hamiltona, práve sa dostal do boxov,“ povedal Marcos Padros svojmu jazdcovi. „Xavi, musíš mi to vyjadriť myšlienky rečou predtým!“, odpovedal podráždený Leclerc. „Poď!“

„Myslel som si, že máme jasno aj s nikým nebojujeme,“ vysvetlil Leclerc po pretekoch. „Takže som sa snažil ubrať trochu medzery, aby som skutočne zatlačil na pneumatiku.“

„Ale potom mi Xavi povedal, myslím, že tesne pred prvou zákrutou, že sme bojovali s Hamiltonom, aj tak som bol príliš neskoro na to, aby som bol na hranici delty.“

Po tom, čo Ferrari bojovalo s degradáciou pneumatík v úvodnom pretekárskom víkende v Bahrajne, Leclerc povedal, že v Saudskej Arábii si užili lepší výkon. Bol však nespokojný s celkovým výkonom tímu.

„Je tu oveľa menšia degradácia.“ Celkovo si teda myslím, že to ide viac podľa nás,“ povedal. „Ale…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu