streda, 31 mája, 2023

Tanec smie posilniť scénu aj krajinu

Ak by sa podarilo dostať slovenský súčasný tanec na zahraničné pódiá, bol by to skvelý signál nielen pre scénu, ale aj pre krajinu, hovoria organizátori showcasového podujatia Slovenská tanečná platforma 2023.

Formát showcasového festivalu si slovenská verejnosť spája predovšetkým s hudobným podujatím Sharpe, no podobné typy akcií v ostatných rokoch vznikajú aj v iných oblastiach umenia. Jednou z nich je Slovenská tanečná platforma, bienále súčasného tanca, ktoré sa najbližšie uskutoční od 1. do 4. júna v kultúrnych priestoroch v Bratislave ako aj i Banskej Bystrici. Od iných tanečných festivalov sa líši dramaturgiou ako aj i funkciou – výber najzaujímavejších domácich diel z ostatných dvoch rokov prezentuje pred publikom pozostávajúcim okrem verejnosti najmä zo zahraničných promotérov ako aj i domácich odborníkov. Cieľom je posilniť prezentáciu slovenského tanca na medzinárodných javiskách. Ak sa koncept tanečnej platformy ujme,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu