štvrtok, 8 decembra, 2022

Súhlas rodičov s vycestovaním dieťaťa do zahraničia VZOR 2022

Než vypravíte dieťa na prázdniny pri mori alebo na zahraničný tábor, presvedčte sa, že mu pribalíte všetky potrebné cestovné dokumenty. Okrem cestovného pasu alebo občianskeho preukazu môžete dieťaťu dať so sebou aj súhlas rodičov s vycestovaním maloletej osoby.

Leto je doba dovoleniek v zahraničí. Možno deti pošlite na tábor v zahraničí alebo pôjdu k moru so starými rodičmi alebo len navštíviť príbuzných v zahraničí. Aké doklady budú deti pre veľké prázdninové dobrodružstvá potrebovať plus aké dokumenty im so sebou pribaliť?

Najlacnejším variantom je obstaranie detskej občianky, za ktorú zaplatíte len 50 Sk, ale zase s ňou dieťa smie cestovať len do krajín Schengenského priestoru.

ako aj vypraviť dieťa na prázdniny do zahraničia?

Ak cestujete s dieťaťom do zahraničia, musí mať svoj vlastný cestovný pas alebo občiansky preukaz. To samozrejme platí aj pre prípady, keď dieťa cestuje napríklad s…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu