nedeľa, 4 júna, 2023

Súdne konanie s Cainom Velasquezom sa zastavilo, pretože proces bol odsunutý

Súdny proces s bývalým šampiónom UFC v ťažkej váhe Cainom Velasquezom bol opäť odložený.

Po viacerých pokračovaniach, ktoré odložili stanovenie dátumu, sa Velasquez plus jeho obhajkyňa Renee Hesslingová objavili v stredu na súde v okrese Santa Clara (Kalifornia), kde sudkyňa Panteha Saban vyhovela ich žiadosti o opätovné presunutie pojednávania – tentoraz na 2. augusta. nestretol sa so žiadnou námietkou okresnej prokuratúry.

40-ročný Velasquez sa už priznal k viacerým obvineniam vrátane pokusu o vraždu po tom, čo vo februári 2022 údajne prenasledoval plus strieľal na vozidlo s tromi ľuďmi. Velasquez strávil viac ako aj osem mesiacov vo väzení, kým mu v novembri udelili kauciu s podmienkami.

Podľa prokuratúry sa Velasquez zameral na Harryho Goularteho, muža obvineného z obťažovania vtedy štvorročného syna Velasqueza v jasliach, ale namiesto toho zastrelil Goularteho nevlastného otca Paula Bendera, čo spôsobilo zranenie.

Goularte bol zatknutý pred údajnou streľbou plus čelí obvineniu z jedného zločinu z obscénnych činov s maloletým mladším ako aj 14 rokov. Goularte sa priznal, že je nevinný plus bude sa musieť vrátiť pred súd na 5. júla.

Rodina Velasquezových tiež podala občianskoprávnu žalobu na Goulartes, Bender plus firmy s adresami uvedenými mimo škôlky, ktorú viedla Goularteova matka Patricia.

V prípade dokázania viny za pokus o vraždu hrozí Velasquezovi podľa kalifornského trestného zákonníka minimálne 20 rokov plus až doživotie.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu