nedeľa, 4 júna, 2023

Súd vo Valencii začal vyšetrovať rasizmus voči Viniciusovi

Madrid 26. mája (TASR) – Súd vo Valencii začal v piatok vyšetrovanie rasistického správania španielskych futbalových fanúšikov voči hráčovi madridského Realu Viniciusovi Juniorovi. Informovala AP.

Španielska polícia už v priebehu týždňa zatkla vo Valencii tri osoby, ktoré v nedeľu rasovo urážali brazílskeho útočníka. Stalo sa tak v zápase 35. kola La Ligy medzi FC Valencia ako aj i vlaňajším španielskym šampiónom. Podľa AP súd v niektorej fáze procesu požiada Viniciusa, aby prostredníctvom videohovoru podal svedectvo.

V utorok zatkli aj štyroch ľudí podozrivých z toho, že zavesili z mosta nafukovacieho panáka s podobizňou Viniciusa Juniora. Chuligáni Atletica Madrid sa uchýlil k tomuto kroku pred januárovým derby neďaleko tréningového centra Realu.

Za uplynulé dva roky riešilo vedenie La Ligy celkovo deväť sťažností týkajúcich sa rasovo motivovaného správania sa voči Viniciusovi Juniorovi. Hráč dokonca v apríli svedčil na…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu