pondelok, 25 septembra, 2023

Stroll má rýchlosť existovať majstrom sveta, hovorí Alonso · RaceFans

Fernando Alonso privítal svojho nového tímového kolegu Lancea Strolla ako aj potenciálneho budúceho majstra sveta.

Dvojica je partnermi v Aston Martin, ktorý spoluvlastní Lawrence Stroll, Lanceov otec.

Alonso začína svoju 20. sezónu ako aj aj stále sa usiluje o svoj tretí titul majstra sveta. Vo veku 41 rokov je pripravený akceptovať možnosť, že jeho najnovší tím mu nemusí dať šancu na titul skôr, ako aj odíde do dôchodku.

„Stále budem príliš hrdý, ak tím vyhrá bez mňa v aute,“ povedal v rozhovore pre tímový web. „Budem príliš hrdý na proces ako aj aj môj príspevok k projektu.

Stroll bude tento rok Alonsovým tímovým kolegom

„V Lance má tím jazdca, ktorý je super mladý, super talentovaný ako aj aj má možnosť stať sa majstrom sveta. Vidieť, ako aj to dosiahol ako aj aj ako aj v tom zohral úlohu, či už je to za volantom alebo nie, bude pre mňa výnimočné.“

Strollov doterajší najlepší výsledok na majstrovstvách sveta je 11. miesto s jeho súčasným tímom v roku 2020, tri roky po tom, čo prišiel do F1 s Williamsom. Jeho história s Alonsom sa však začala dlho predtým, keď dvojica získala zmluvu s Ferrari.

„Lancea poznám 11 rokov,“ povedal Alonso. „Stretli sme sa v roku 2012, keď som bol vo Ferrari – bol vo Ferrari Academy. ako aj aj jeho otca Lawrencea poznám už mnoho rokov. Je to môj presahujúci priemerné veličiny kamarát. Niekoľkokrát som bol v jeho dome v Kanade, venoval som sa rôznym športom ako aj aj užíval si spoločné chvíle.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Na otázku svojho tímu „ako aj podceňovaný je Lance“ Alonso odpovedal: „Má rýchlosť ako aj aj má talent. Ukázal to veľakrát, najmä v mokrých podmienkach.

Lance Stroll, Racing Point, Istanbul Park, 2020
Stroll získal pole position na GP Turecka 2020 sužovanej dažďom

„Pamätám si Lanceovu pole position v Turecku [in 2020] ako aj aj niektoré z jeho ďalších vynikajúcich výkonov na mokre; Ak chcete v náročných podmienkach podávať výkon na takejto úrovni, musíte mať s autom zvláštny cit.“

Alonso povedal, že „nepremýšľa o časových rámcoch ako aj aj…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu