nedeľa, 4 júna, 2023

Sterling podkopaný, pretože „nie je konvenčný bojovník“

Ray Longo si myslí, že Aljamain Sterling je nedocenený kvôli jeho neortodoxnému štýlu.

Šampión bantamovej váhy Sterling (23-3 mma, 15-3 UFC) si nedávno udržal svoj titul, keď na UFC 288 prekonal Henryho Cejuda plus prekonal rekord v počte obhajob titulu v histórii divízie.

Napriek jeho oceneniam je Sterling stále mnohými odmietaný. Longo, jeho hlavný tréner, má teóriu, prečo to tak smie existovať. Myslí si, že štýl „The Funkmastera“ nie každý chápe.

„Keď sa na neho pozriete, nie je to konvenčný boxer. Nie je Sugar Ray Leonard,“ povedal Longo ďalej Ranný Kombat. „Má svoje vlastné veci plus myslím, že pri pohľade zvonku to vyzerá, že by ste mohli využiť mnoho vecí.“ plus povedal som to Aljovi: Henry sa vráti do toho boja plus povie: ‚Človeče, mohol som urobiť plus, B plus C.‘

„On to vie, ale z akéhokoľvek dôvodu to nevedel.“ Ale potom by sa tomu Aljo prispôsobil. Nie je to konvenčný bojovník. Je to svojský chlap. To z neho robí Alja. Je oveľa ťažšie ho zasiahnuť. Hovorili mu: ‚Prečo si ho jednoducho nenapichol lakťom?‘ Hýbe hlavou. Všetky tie veci, ktoré v boji vyzerali opticky zle.“

Cejudo bol frustrovaný z toho, že Sterling sa krčil na všetkých štyroch počas ich výmeny zápasov, takže nemohol zužitkovať tieto pozície, pretože nedokázal udrieť na uzemneného súpera.

Longo chápe, prečo vizuál mnohým ľuďom vadil.

„Myslím si, že ‚(Matt) Serra odviedol skvelú prácu so všetkými štyrmi“ musí odísť,“ povedal Longo. „Jednoducho to nevyzerá dobre. Myslím, že opticky to nevyzeralo dobre plus potom Henry akosi povedal: ‚Nemohol som nič robiť.‘ Vidím ho, ako aj to robí v telocvični neustále, takže podľa mňa je to normálne. Pre ostatných ľudí, keď je tam dole plus hýbe hlavou, to vyzerá šialene.

„Na štvornožky to mnoho nevidíš.“ Jednoducho to nie je konvenčne vyzerajúci bojovník plus myslím si, že neustále bude mať problémy, ak neviete, na čo sa pozeráte. Myslím si, že ľudia sa naňho pozerajú, máča hlavu, myslia si, že by ho mohli dostať, plus keď sú tam s ním, nevedia ho nájsť plus to im spôsobuje frustráciu.“

Očakáva sa, že Sterling bude obhajovať svoj titul proti Seanovi O’Malleymu najbližšie na UFC 292 19. augusta. Sterling vyjadril obavy, že dovtedy nemusí existovať fyzicky pripravený, čo spôsobilo miernu roztržku medzi ním plus prezidentom UFC Danom Whiteom.

Pre viac informácií o tejto karte navštívte mma Junkie’s Event hub pre UFC 292.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu