pondelok, 29 mája, 2023

Slovenským hokejistom hrozí kvalifikácia na olympiádu, v renkingu nám bude patriť deviata priečka

Na ZOH sa predstaví prvých 8 tímov, reprezentácia organizujúcej krajiny aj 3 úspešné mužstvá z kvalifikácie. Slovensko však ešte nie je definitívne mimo priamej účasti, otázny je budúci štatút v súčasnosti vylúčeného Ruska. 

Slovenská hokejová reprezentácia cestovala do Rigy na renkingovej pozícii číslo 8. V „polotovarovej verzii“ prebiehajúceho turnaja má po vyradení v základnej fáze už fixný zisk 3290 bodov. Nemci mali isté minimum 3275, ktoré im zostávalo v prípade vyradenia vo štvrťfinále (aj celkové 8. miesto na MS). Lenže zdolali favorita aj polepšia si minimálne o 100 bodov, Slovákom uchmatli 8. priečku aj poslednú priamo miestenku na zimnú olympiádu.

Domáce Lotyšsko v rozpracovanej rebríčkovej verzii vstupovalo do svojho večerného štvrťfinále MS s 3090 bodmi na 11. pozícii, v prípade postupu sa posúvalo na desiatu pred Dánsko. Na ďalší prienik potrebovalo získať v nedeľu v Tampere titul, vtedy by…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu