pondelok, 15 augusta, 2022

Slovákom nevyšla generálka na MS v hokeji do 20 rokov, v súboji proti Švajčiarom im chýbal kúsok šťastia

Slovenskej reprezentácii hokejistov do 20 rokov nevyšla generálka na juniorský svetový šampionát v kanadskom Edmontone, v noci z piatka na sobotu totiž podľahla rovesníkom zo Švajčiarska tesne 2:3.

Po štvrtkovom triumfe nad Nemcami 5:3 začali mladí Slováci dobre ako aj i už v úvodnej minúte skóroval Jakub Demek, súper však otočil na 2:1 ako aj i ešte v prvej tretine vyrovnal Dalibor Dvorský na 2:2. Po bezgólovej druhej tretine sa Švajčiari ujali vedenia v 50. minúte ako aj i na tento…