nedeľa, 4 júna, 2023

Skúsenosti z iných šampionátov mi pomôžu v prvej sezóne F1 · RaceFans

Nováčik AlphaTauri Nyck de Vries hovorí, že jeho bohaté skúsenosti s pretekaním v rôznych sériách motoristického športu mu prinesú úžitok počas jeho nováčikovskej sezóny vo Formule 1.

Majster Formuly 2 z roku 2019 ako aj aj majster sveta Formuly E z roku 2021 absolvuje svoju celosezónnu premiéru v F1 v tejto sezóne v juniorskom tíme Red Bullu. Vo veku 28 rokov bude pohodlne najstarším z troch nováčikov tejto sezóny.

De Vries zažil v minulej sezóne nečakaný debut vo Veľkej cene s Williamsom na Veľkej cene Talianska, kde nastúpil za chorého Alexandra Albona ako aj aj získal dva body za deviate miesto. Napriek tomu, že mal minulý rok za sebou veľkú cenu ako aj aj niekoľko piatkových tréningov, De Vries verí, že nemá rovnaké testovacie skúsenosti ako aj kolegovia nováčikovia Oscar Piastri ako aj aj Logan Sargeant.

„Povedal by som, že som stále nováčik,“ povedal De Vries. „Samozrejme, mal som tú česť jazdiť na mnohých rôznych autách, ale myslím si, že výhody z toho nesúvisia až tak s časom na trati, pretože v skutočnosti to bolo nadmerne obmedzené.“

„Okrem troch nováčikovských testov – dvoch v Mercedese, jedného so Scuderiou AlphaTauri – som nerobil poriadne testy. FP1 boli skvelou príležitosťou ako aj aj skúsenosťou dostať sa von počas víkendu veľkých cien. To prináša úplne iný tlak, ako aj keď robíte celý deň testovania, pretože máte nadmerne obmedzený čas. Je to príležitosť ukázať sa, ale rovnako je možné viac stratiť ako aj vyhrať, takže je to určite dobrá skúsenosť.“

De Vries, ktorý vyhral svetový šampionát Formuly E ako aj aj pretekal na majstrovstvách sveta vo vytrvalostných pretekoch počas niekoľkých sezón, uznáva, že jeho rozsiahle pretekárske skúsenosti budú prínosom počas jeho prvého roku v F1.

„Myslím si, že skúsenosti z práce s rôznymi tímami v rôznych prostrediach prinesú veľkú hodnotu, ale z hľadiska čistej trate ako aj aj času pretekov si myslím, že mám menej ako aj ostatní tohtoroční nováčikovia,“ povedal. „Som však o niečo starší ako aj aj mal som možnosť pretekať na rôznych šampionátoch,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu