pondelok, 29 mája, 2023

„Škoda“ Honda odchádza z Red Bullu do Astonu Martin

Majster sveta Max Verstappen hovorí, že je škoda, že dodávateľ pohonných jednotiek pre Red Bull Honda prejde v roku 2026 na Aston Martin.

Japonský výrobca včera oznámil, že dodá pohonné jednotky pre Aston Martin pre novú formulu predstavenú v roku 2026. Honda navrhuje ako aj aj vyrába turbohybridy V6, ktoré Red Bull prevádzkuje ako aj aj udržiava v rámci svojej divízie Red Bull Powertrains, čím poháňa Verstappena na svetový šampionát v roku 2021 , po ktorom nasledovalo majstrovské double pre jazdca ako aj aj tím v roku 2022.

Honda pôvodne oznámila, že po sezóne 2021 odíde z Formuly 1, ale rozhodla sa zostať zapojená do tohto športu v spolupráci s Red Bullom v dôsledku svojho úspechu v roku 2021. Verstappen hovorí, že bola „hanba“, že Honda ukončila partnerstvo s Red Bullom ako aj aj presťahovala sa do Aston Martin.

„Myslím si, že z našej strany je trochu nešťastné, ako aj to celé dopadlo,“ povedal Verstappen. „Pretože pred niekoľkými rokmi povedali ‚prestaneme‘, tak potom Red Bull založí celú svoju motorovú divíziu ako aj aj potom v jednom bode povedia: ‚nie, budeme pokračovať‘.“

„Keď ste už v procese zostavovania celého motora sami, už nemôžete skutočne spolupracovať. Je to trochu škoda, povedal by som. neustále sme s nimi mali ako aj aj mali naozaj dobrý vzťah ako aj aj potom vidieť ich ísť do Aston Martina je trochu hanba.“

Red Bull Powertrains bude poháňať pohonné jednotky s odznakom Ford v roku 2026, keď vstúpi do platnosti čerstvý vzorec motora. Verstappen verí, že Honda bude s Astonom Martin obrovskou silou.

Honda priviedla Verstappena k jeho prvému majstrovstvu sveta

„Z našej strany sme tiež príliš nadšení z toho, čo sa bude diať spolu s Fordom od roku 26,“ povedal.

„Pred niekoľkými rokmi sme si mysleli [Honda] Chystali sa odísť, teraz zostanú ako aj aj idú s Aston Martinom, čo je podľa mňa pre Aston Martin naozaj dobré. Majú skvelý motor – to všetci vieme. Takže je to tak.“

Honda sa pôvodne vrátila do Formuly 1…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu